Jak wykonać masaż twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka

Jak wykonać masaż twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka

Masaż twarzy w przypadku podwójnego podbródka może przynieść wiele korzyści. Może pomóc w zmniejszeniu napięcia w szczęce, napięciu mięśni i podniesieniu skóry. Może także wspomóc drenaż limfatyczny, dzięki czemu podwójny podbródek stanie się mniej widoczny. Ponadto, może nawet pomóc w zmniejszeniu opuchlizny na twarzy. Aby dowiedzieć się, jak wykonywać masaż twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami!

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie medikom.com.pl

Możliwości leczenia

Istnieje wiele metod leczenia podwójnego podbródka, w tym zabiegi chirurgiczne. Należą do nich lifting szyi i liposukcja, które od lat są stosowane do usuwania uporczywego tłuszczu pod podbródkiem. Dostępne są także nowsze procedury niechirurgiczne, takie jak Kybella i CoolSculpting. Obie te procedury wykorzystują zamrażanie do eliminacji komórek tłuszczowych. Rezultaty są widoczne po kilku tygodniach, a czas rekonwalescencji jest minimalny. Ponadto zabiegi te również napinają skórę.

Koszt zabiegów na podwójny podbródek jest zróżnicowany i waha się od 500 rs. za procedurę małoinwazyjną do droższych procedur. Chociaż rezultaty tych zabiegów są trwałe, należy być gotowym do prowadzenia zdrowego trybu życia i stosowania diety w celu utrzymania rezultatów. Istnieją pewne alternatywy dla leczenia chirurgicznego, takie jak leki ziołowe i okłady na twarz. Leki ziołowe stosowane w tych zabiegach zmniejszają odkładanie się tłuszczu i zwiększają napięcie skóry i mięśni.

Wykonywanie masażu twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka

Wykonywanie masażu twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka to prosty sposób na poprawę wyglądu tej wady. Mięśnie pod podbródkiem należy masować opuszkami palców. Masaż można wykonać samodzielnie w ciągu około 5 minut dziennie. Można również użyć wałka jadeitowego, aby pobudzić drenaż limfatyczny. Należy pamiętać, aby wałek jadeitowy przesuwać w górę, a nie w dół, ponieważ powoduje to wciągnięcie skóry i powstawanie kolejnych zmarszczek. Nie ma badań naukowych potwierdzających, czy zabieg usuwania podwójnego podbródka jest warty poświęcenia czasu i pieniędzy. Są one jednak sprzedawane jako szybki sposób na poprawę wyglądu, który sprawdza się w przypadku osób pragnących uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd.

Masaż twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka może pomóc w zmniejszeniu widoczności tej nieestetycznej skazy poprzez napinanie mięśni szyi. W pozbyciu się problemu podwójnego podbródka może pomóc kilka technik. Niektóre osoby decydują się na jogę twarzy. Innym sposobem na pozbycie się tej wady jest wykonywanie skłonu szyi. Ćwiczenie to napina mięśnie szyi i zmniejsza podwójny podbródek.

Stosowanie kamienia gua sha

Stosowanie narzędzia gua sha do masażu twarzy w przypadku podwójnego podbródka jest dość podobne do masażu innych części twarzy. Najpierw należy nasmarować skórę letnim balsamem do ciała. Następnie należy umieścić narzędzie gua sha w taki sposób, aby jego grzbiety znajdowały się na równi z szyją i żuchwą. Następnie ruchami wymiatającymi należy przesuwać narzędzie ku górze, wzdłuż grzbietów podbródka.

Najczęściej używanym narzędziem do gua sha jest kamień YINA. Ma on większą powierzchnię, dzięki czemu jest łatwiejszy w użyciu podczas masażu twarzy. Inną opcją jest narzędzie YINA gua sha dr Ervina Wu, wykonane z kamienia bian, który służy do równoważenia energii ciała. Istnieją różne krawędzie do różnych nacisków na twarz, dlatego ważne jest, aby wybrać taką, która odpowiada Twoim potrzebom.

Ćwiczenia zmniejszające widoczność podwójnego podbródka

Aby zmniejszyć widoczność podwójnego podbródka, należy zacząć od rozgrzewki i wykonać kilka ćwiczeń na szyję i twarz. Ćwiczenia te są ukierunkowane na mięśnie twarzy i szyi i mogą pomóc w spalaniu tłuszczu w tych obszarach. Na początek mocno naciągnij dolną wargę na dolne zęby, a następnie poruszaj dolną szczęką w górę i w dół. Powtórz to ćwiczenie od dziesięciu do piętnastu razy, zwiększając liczbę powtórzeń w miarę nabierania siły mięśni. Ćwiczenia te najlepiej wykonywać w pozycji siedzącej lub stojącej, rozluźniając jednocześnie inne mięśnie twarzy.

Jeśli już stwierdzono, że masz genetyczne predyspozycje do posiadania podwójnego podbródka, możesz spróbować kilku prostych ćwiczeń, które są łatwe do wykonania. Należy jednak pamiętać, że genetycznie uwarunkowanego podwójnego podbródka nie da się usunąć, dlatego ważne jest, aby unikać obwisłej skóry, która może sprawić, że problem będzie bardziej widoczny. Zaleca się wykonywanie ćwiczeń przez co najmniej 10 minut każdego dnia, a kluczem do sukcesu jest konsekwencja.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *