Jak usunąć tatuaż, żeby nie było po nim śladu? Ten zabieg to umożliwia

W zależności od tego, gdzie się znajduje, niechciany tatuaż można ukryć pod ubraniem lub nałożyć na niego makijaż. Niestety, metody te nie zawsze są skuteczne. Jeśli masz dość ukrywania niechcianego tatuażu, rozważ jego usunięcie. Zabieg laserowy w wielu przypadkach pozwala na całkowitą likwidację tatuażu.

Niechciany tatuaż – czy można go usunąć bez śladu?

Tatuaże z założenia mają być na całe życie. Mało kto, robiąc tatuaż, myśli o jego rychłym usunięciu. Wątpliwości zwykle pojawiają się po latach, kiedy rysunek blaknie lub po prostu wybrany wzór przestaje się podobać. Na szczęście istnieje szansa na to, żeby pozbyć się tatuażu całkowicie. Tusze, z których wykonane są podskórne rysunki, zdecydowanie najlepiej reagują na działanie lasera. Próby wycięcia tatuażu, złuszczenia go czy chemicznego usunięcia mogą zrobić więcej szkody niż pożytku – stwarzają ryzyko blizn i rozproszenia tuszu pod skórą. Laserowe usuwanie tatuażu to metoda czasochłonna, lecz w wielu przypadkach daje szansę na wyraźne zmniejszenie widoczność tatuażu lub jego całkowite wypłukanie.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Zabieg usuwania tatuażu wykonuje się przy użyciu dwóch typów laserów – q-switch lub pikosekundowych. Urządzenia te pozwalają na przeprowadzenie skutecznej i bezpiecznej terapii, nieobarczonej ryzykiem powikłań. Przy pomocy nowoczesnych laserów można usunąć nie tylko czarne tatuaże, ale też kolorowe – zapewniają specjaliści z Kliniki Beauty Skin w Warszawie. Krótkie impulsy lasera wchodzą w kontakt z pigmentem i rozbijają go na wiele małych cząsteczek, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć. Różne rozmiary plamki laserowej pozwalają na dopasowanie parametrów zabiegu do różnej wielkości tatuaży. Dzięki temu czas zabiegu zostaje skrócony do minimum. Podczas laserowego usuwania tatuażu stosuje się krem znieczulający na skórę, dzięki czemu procedura jest całkowicie komfortowa.

Kiedy widać efekty usuwania tatuażu?

Efekty usuwania tatuażu nie pojawiają się niestety od razu. Po pierwszym zabiegu można zauważyć blaknięcie tuszu, jednak dla uzyskania optymalnych rezultatów konieczne jest zwykle wykonanie serii zabiegów. Na skuteczność działania lasera wpływ ma wiele czynników. Kluczowa jest indywidualna reakcja skóry na zastosowaną technologię. Niektóre rodzaje tatuażu usuwa się trudniej, np. takie, które zajmują dużą powierzchnię lub zostały wykonane amatorsko, a tusz znajduje się bardzo głęboko w skórze. Najszybciej usuwa się tatuaże czarne. Likwidacja kolorowych rysunków może potrwać nieco dłużej.

W niektórych przypadkach wystarczająca jest seria 6–8 zabiegów, aby tatuaż zniknął bez śladu. Może zdarzyć się jednak, że potrzebna będzie seria kilkunastu powtórzeń, aby osiągnąć optymalne efekty. Konieczność wykonywania serii zabiegów sprawia, że cały proces może się przeciągnąć na lata. Niestety nawet mimo wykonania wielu sesji, nie zawsze udaje się usunąć tusz bez śladu. Nowoczesne lasery q-switch i pikosekundowe dają najlepsze efekty, ale nie gwarantują, jak „zachowa się” tatuaż w danym przypadku.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat klinik medycyny estetycznej, wykonujących zabiegi usuwania tatuażu.

Materiał promocyjnyPodobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *