Konsultacja estetyczna krok po kroku

Konsultacja estetyczna to pierwszy krok przed podjęciem leczenia w klinice medycyny estetycznej. Sprawdź, na czym polega taka konsultacja.

Gwarancją sukcesu leczenia z zakresu medycyny estetycznej jest wybór odpowiedniej kliniki. Warto wybrać miejsce, które posiada renomę, a specjaliści w nim pracujący, mają wieloletnie doświadczenie. W takiej klinice zabiegi zawsze poprzedzone są konsultacją estetyczną, podczas której można wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz ustalany jest dokładny plan leczenia. Co należy wiedzieć, przed wybraniem się do kliniki medycyny estetycznej? Sprawdź.

W jakim celu przeprowadza się konsultację estetyczną?

Konsultacja przed zabiegiem medycyny estetycznej jest tak samo niezbędna, jak przed każdą inną procedurą medyczną. Ma to wpływ na skuteczność i bezpieczeństwo terapii. Bez odpowiedniej wiedzy na temat zdrowia pacjenta lekarz nie może przeprowadzić żadnego, nawet najmniej inwazyjnego zabiegu. Każda procedura ma swoje wskazania oraz przeciwwskazania, a wizyta wstępna pozwala na ich zweryfikowanie. Celem konsultacji estetycznej jest dokładne zapoznanie się z historią zdrowia oraz oczekiwaniami pacjenta. Na podstawie rozmowy z pacjentem specjalista może wybrać odpowiednie zabiegi i ustalić plan terapii. Lekarz odpowiada na pytania dotyczące zaproponowanych zabiegów i wyjaśnia wszelkie wątpliwości, tłumaczy przebieg terapii.

Jak się przygotować do konsultacji w klinice medycyny estetycznej?

Jak radzą specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, przed konsultacją warto się odpowiednio przygotować, aby w jej trakcie możliwe było podjęcie ostatecznej decyzji o zabiegu. Warto przygotować sobie listę alergenów, przyjmowanych leków oraz przebytych chorób, aby możliwe było wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Lekarz zapyta również o przebyte zabiegi chirurgiczne i estetyczne oraz o stosowane na co dzień kosmetyki. Istotną kwestią są również indywidualne predyspozycje do gojenia się ran i powstawania siniaków. Powinieneś też zastanowić się, o co chcesz zapytać lekarza. Porusz podczas wizyty wszelkie trapiące Cię wątpliwości. Przedstaw specjaliście swoje oczekiwania. Bądź szczery, wówczas unikniesz rozczarowań.

Jak wygląda konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej?

Konsultacja estetyczna zawsze składa się z kilku etapów. Kluczowe kwestie, które są poruszane podczas wizyty u lekarza medycyny estetycznej to m.in.:

  • Przeciwwskazania do zabiegu – lekarz pyta o stan zdrowia pacjenta oraz o przyjmowane leki, aby zweryfikować, czy bez przeszkód można zastosować daną terapię, np. przeciwwskazaniem do zabiegów laserowych jest świeża opalenizna i przyjmowanie leków oraz ziół światłouczulających.
  • Oczekiwania pacjenta – lekarz musi zestawić je z realnymi możliwościami. Czasem pacjent wymaga od zabiegu więcej, niż może dzięki niemu osiągnąć. Niektórzy pacjenci przychodzą z myślą o konkretnym zabiegu, a po rozmowie z lekarzem okazuje się, że istnieją jakieś przeciwwskazania i należy zastosować inną terapię.
  • Przebieg procedury – specjalista wyjaśnia pacjentowi, na czym dokładnie polega zabieg. Tłumaczy krok po kroku, co będzie się działo podczas procedury i jakie będą towarzyszyć temu odczucia. Informuje również o możliwych powikłaniach.
  • Zalecenia przed i po zabiegu – pacjent otrzymuje listę czynności, które musi wykonać przed terapią oraz jak powinien pielęgnować skórę po jej zakończeniu.
  • Wyjaśnienie wszelkich wątpliwości – lekarz odpowiada na pytania nurtujące pacjenta, aby ten mógł podjąć najlepszą decyzją.
  • Konsultacja estetyczna zazwyczaj kończy się podpisaniem zgody na zabieg.

Jeśli rozważasz wizytę w klinice medycyny estetycznej, umów się na konsultację ze specjalistą w Klinice Miracki w Katowicach.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *