Czy operacja podwójnego podbródka wymaga znieczulenia ogólnego?

Czy operacja podwójnego podbródka wymaga znieczulenia ogólnego?

Przed dokonaniem wyboru rodzaju operacji ważne jest, aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do znieczulenia ogólnego. Przed zabiegiem spotkasz się z zespołem anestezjologicznym, który zapozna się z Twoją historią choroby. Pacjentowi zostaną podane leki, które pozwolą mu się zrelaksować. Przez cały czas trwania zabiegu pacjent będzie monitorowany pod kątem bólu i nudności, a po upływie jednej do dwóch godzin może zostać wypisany z ośrodka chirurgicznego.

Efekty uboczne

Niezależnie od tego, czy rozważasz operację podwójnego podbródka w celu zmniejszenia obwodu podgardla, czy po prostu jesteś niezadowolony ze swojego wyglądu, przed pójściem pod nóż musisz poznać efekty uboczne tego zabiegu. Na szczęście większość osób może uniknąć ryzykownych skutków ubocznych związanych z zabiegiem chirurgicznym, poddając się serii zabiegów. Zabiegi te trwają zaledwie godzinę, a większość pacjentów zgłasza brak lub niewielki ból lub zasinienie.

Zasinienia i obrzęki są powszechne po operacji podwójnego podbródka. Niektóre osoby odczuwają ból i drętwienie bezpośrednio po zabiegu, ale efekty te są zazwyczaj tymczasowe. Powrót do normalnej aktywności jest możliwy w ciągu jednego do dwóch tygodni. U niektórych osób wystąpi opuchlizna i zasinienie, ale są to objawy przejściowe i ustępują po kilku dniach. Częste są także infekcje i ograniczenie ruchomości, które jednak ustępują z czasem. W zależności od stopnia zasinienia i obrzęku można wrócić do pracy i spotkań towarzyskich z przyjaciółmi i rodziną.

Czas rekonwalescencji

Zabieg podwójnego podbródka wymaga co najmniej trzytygodniowego okresu rekonwalescencji i wiąże się z wieloma potencjalnymi skutkami ubocznymi. Po zabiegu należy spodziewać się opuchlizny, siniaków i napiętej skóry. Opuchlizna może utrzymywać się przez dwa tygodnie po zabiegu. Pacjenci powinni także spodziewać się usunięcia drenów w pobliżu miejsca nacięcia kilka dni po zabiegu. Chociaż początkowa opuchlizna może być nieco nieprzyjemna, w końcu ustąpi.

Po zabiegu pacjentowi zaleca się powstrzymanie się od gwałtownych ruchów, takich jak ruchy szyi. Podawane będą także leki przeciwbólowe i przeciwzakaźne. Po operacji podwójnego podbródka można oczekiwać, że podbródek stanie się bardziej wyraźny, a szyja bardziej opływowa. Z zabiegiem wiąże się jednak pewne ryzyko. Powikłania mogą obejmować uszkodzenie nerwów, krwawienie i nieprawidłowe gojenie się nacięć.

Koszt

Prawdopodobnie przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi należy zapytać lekarza o koszt operacji podwójnego podbródka. Ta operacja plastyczna wymaga przeprowadzenia badania fizykalnego i badania krwi przed zabiegiem, dlatego należy mieć realistyczne oczekiwania co do efektu końcowego. Podwójne podbródki są często wynikiem przyrostu masy ciała lub utraty elastyczności skóry. Jednak również starzejące się osoby dorosłe mogą cierpieć z powodu podwójnych podbródków. Na szczęście istnieją sposoby usunięcia tego problemu bez konieczności przeprowadzania operacji plastycznych.

Koszt operacji podwójnego podbródka jest bardzo zróżnicowany i zależy od rodzaju zabiegu. Niektóre rodzaje konturowania szyi kosztują mniej niż 1500 USD, inne zaś tysiące. Koszt będzie obejmować czas chirurga, opłaty sali operacyjnej i urządzeń, jak również znieczulenie, sprzęt chirurgiczny i leki. Przed podjęciem decyzji o wyborze zabiegu chirurg prawdopodobnie szczegółowo wyjaśni wszystkie szczegóły związane z procedurą.

Zabiegi

Oprócz znieczulenia miejscowego, zabiegi chirurgii podwójnego podbródka często wymagają znieczulenia ogólnego. Zespół chirurgiczny oznaczy miejsce zabiegu liniami i strzałkami, które będą wskazywać lekarzowi drogę podczas zabiegu. Po dokładnym oczyszczeniu lekarz wstrzyknie w ten obszar roztwór znieczulający, zwany także „roztworem zwilżającym”, aby zapobiec infekcji. Liposukcja może być wykonywana w okolicy szyi i podbródka w znieczuleniu miejscowym lub w kombinacji obu tych metod. Podczas tego zabiegu podbródek jest podnoszony w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu i napięcia mięśni szyi.

Po zabiegu pacjenci są przenoszeni do sali pooperacyjnej. Specjalnie przeszkolony personel będzie monitorował ich stan do czasu wybudzenia. Po zabiegu obszar szyi i podbródka może być opuchnięty. W tym obszarze może zostać umieszczony drenaż twarzy, aby ograniczyć gromadzenie się płynu i krwi. Lekarze zazwyczaj usuwają dreny w ciągu dwóch do trzech dni. Pacjentowi można także zalecić stosowanie maści antybiotykowych w miejscach nacięć i unikanie nadmiaru wody przez kilka pierwszych dni.

Wybór kandydata

Operacja podwójnego podbródka jest rodzajem chirurgii plastycznej i nie każdy jest dobrym kandydatem. Pacjent musi mieć odpowiednią elastyczność skóry i minimalną wiotkość. Należy mieć realistyczne oczekiwania, dlatego należy zaplanować kilka dni wolnych od pracy i dwa tygodnie w pasku na podbródek. Pacjent przejdzie wstępną konsultację, podczas której chirurg przeanalizuje jego rysy twarzy, historię choroby i powody, dla których rozważa przeprowadzenie zabiegu.

Warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest wiek powyżej 21 lat, dobry stan zdrowia i brak alergii na składniki aktywne zawarte w preparacie. Należy również mieć umiarkowaną ilość tłuszczu pod brodą, którego trudno było się pozbyć tradycyjnymi metodami. Powinieneś cieszyć się dobrym zdrowiem i nie cierpieć na żadne schorzenia, a co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem powinieneś rzucić palenie. Palenie hamuje przepływ krwi do skóry, co może mieć wpływ na proces gojenia.

Alternatywy

Jeśli jesteś palaczem lub masz inne problemy zdrowotne, być może warto rozważyć alternatywę dla znieczulenia ogólnego do operacji podwójnego podbródka. Znieczulenie ogólne do operacji podwójnego podbródka niesie ze sobą poważne ryzyko dla niektórych pacjentów. Może ono być przyczyną komplikacji, a po zabiegu może wystąpić ból lub zasinienie. Przed zabiegiem konieczne będzie przeprowadzenie badania fizykalnego i badania krwi. Kilka dni po zabiegu pacjent będzie musiał nosić pasek na podbródek. Konieczne będzie także zwolnienie z pracy na kilka tygodni po zabiegu.

Inną opcją redukcji lub eliminacji nadmiaru tłuszczu są leki wstrzykiwane. W ośrodku Rejuva Center pacjenci z tłuszczem podprogowym są leczeni przy użyciu preparatu Kybella. Te leki do wstrzykiwania zawierają kwas deoksycholowy, który wspomaga wchłanianie tłuszczu. Metody te mogą być korzystne dla zmniejszenia rozmiaru podwójnego podbródka. Niezależnie od rodzaju zabiegu, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z ryzyka związanego z każdym z nich.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *