Jaki jest wpływ operacji na podwójny podbródek?

Czy podwójny podbródek jest objawem niedoczynności tarczycy?

Istnieje kilka czynników, które należy rozważyć przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi chirurgicznemu. Ważne jest, aby określić realistyczne oczekiwania. Na przykład, należy wiedzieć, ile będzie kosztował zabieg i jakie mogą być jego skutki uboczne. Ponadto przed zabiegiem należy wykonać badanie fizykalne i badania krwi. Procedura może nie być odpowiednia dla każdego pacjenta. Jeśli jesteś dobrym kandydatem, możesz zdecydować się na zabieg z nacięciem lub zwykły lifting.

Zabiegi

Jeśli chcesz poprawić wygląd szyi i twarzy, powinieneś rozważyć wykonanie liftingu szyi. Zabieg ten napina mięśnie podtrzymujące obszar podwójnego podbródka i usuwa nadmiar skóry. Czas rekonwalescencji w przypadku tego zabiegu wynosi od jednego do dwóch tygodni, ale efekty są tego warte. W wielu przypadkach rezultaty są widoczne już po kilku dniach. Jeśli rozważasz poddanie się liftingowi szyi, pamiętaj, aby omówić swoje oczekiwania z chirurgiem plastycznym posiadającym certyfikat.

Zabieg podniesienia podbródka pozwala usunąć znaczną ilość tłuszczu. Czas rekonwalescencji po tym zabiegu jest różny, ale pacjenci mogą wrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu kilku tygodni. Chociaż obrzęk i zasinienia są powszechne, efekty te zwykle ustępują samoistnie po kilku tygodniach. Po zabiegu w miejscu zabiegu prawdopodobnie zostaną założone dreny, które pomogą w gojeniu się tego obszaru. Jeśli jesteś w ciąży, przed zaplanowaniem zabiegu warto omówić go z lekarzem.

Innym popularnym zabiegiem na podwójny podbródek jest Kybella, kosmetyczny preparat do wstrzykiwania, który rozbija komórki tłuszczowe znajdujące się pod podbródkiem. Zabieg trwa zwykle 15 minut i jest bezbolesny. Czas rekonwalescencji jest minimalny. W zależności od stopnia obrzęku może być konieczne wykonanie kilku zabiegów. Jeśli jednak jesteś gotowy, aby pójść pod nóż, zabieg ten może sprawić, że poczujesz się lepiej ze swoim wyglądem. W celu uzyskania maksymalnych rezultatów może się opłacić wypróbowanie kilku zabiegów.

Mini-liposukcja może być odpowiednim rozwiązaniem dla osób niezadowolonych z wyglądu podwójnego podbródka. Zabieg ten polega na usunięciu komórek tłuszczowych znajdujących się pod podbródkiem za pomocą roztworu kwasu. Lekarz zaznaczy miejsce, w które należy wprowadzić kaniulę, a następnie wykona nacięcia na podbródku. Następnie zacznie przesuwać kaniulę tam i z powrotem, usuwając tłuszcz. Tłuszcz rozpuści się, a jego nadmiar zostanie ponownie wchłonięty przez organizm.

Istnieje wiele różnych zabiegów na podwójny podbródek. W zależności od potrzeb można wybrać zabieg wykonywany w gabinecie lub nieinwazyjną metodę redukcji podwójnego podbródka. Podwójny podbródek jest wstydliwym problemem kosmetycznym i w dużej mierze przyczynia się do zwiotczenia twarzy. W Centrum Chirurgii Plastycznej można znaleźć wiele różnych procedur, które pozwalają zmniejszyć wygląd tego nieestetycznego elementu. W zależności od wieku i stanu zdrowia, można wybrać jedną z wielu nieinwazyjnych i chirurgicznych procedur, aby wyeliminować ten problem.

Koszty

Koszty operacji podwójnego podbródka są różne dla każdej osoby. Zabieg może kosztować od 1200 do 13 000 dolarów, w zależności od indywidualnych potrzeb. Większość firm oferujących ubezpieczenia medyczne nie pokrywa kosztów operacji plastycznych, dlatego konieczne jest znalezienie lokalnego szpitala lub centrum chirurgicznego, które pokryje koszty. Zabieg jest zazwyczaj tańszy w Meksyku, co pozwala zaoszczędzić 40 procent ceny. Zanim zdecydujesz się na zabieg, powinieneś wiedzieć, czego możesz się spodziewać. Należy wykonać badania krwi i badania fizykalne, aby upewnić się, że stan zdrowia pacjenta jest dobry.

Koszt zabiegu usunięcia podwójnego podbródka zależy od tego, jak poważny jest Twój problem, ile chcesz na niego wydać oraz od rodzaju zabiegu, który wybierzesz. Zabieg chirurgiczny może kosztować 1500 USD lub więcej, w zależności od rodzaju zabiegu i ilości tłuszczu, który trzeba usunąć. Koszty zależą również od indywidualnych potrzeb pacjenta i placówki, która będzie przeprowadzać zabieg. Jeśli jednak jesteś młodszy i nie masz zbyt wiele dodatkowych pieniędzy, możesz skorzystać z nieinwazyjnych metod, które są dostępne bez konieczności płacenia za lifting szyi.

Jedną z opcji leczenia podwójnego podbródka spowodowanego tłuszczem lub nadmiarem skóry jest lifting szyi. Podniesienie szyi polega na napięciu mięśni szyi i usunięciu obwisłej skóry. Zabieg ten obejmuje także procedurę zwaną liposukcją. Chociaż liposukcję można wykonać w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu, po zabiegu należy przewidzieć krótki okres przestoju. Czas rekonwalescencji jest zazwyczaj krótki i większość osób może wrócić do swoich codziennych zajęć w ciągu tygodnia.

Jeśli masz dodatkowy tłuszcz pod podbródkiem, operacja podwójnego podbródka może być najlepszym rozwiązaniem. Ten zabieg kosmetyczny nie tylko pomoże Ci pozbyć się tłuszczu, który nagromadził się pod podbródkiem, ale także wzmocnić linię szczęki. Mocna, wyraźna linia szczęki jest cechą pożądaną u mężczyzn. Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg, upewnij się, że jesteś w dobrym stanie zdrowia i realistycznie oceniasz rezultaty, jakich możesz się spodziewać.

Efekty uboczne

Liposukcja to popularna procedura stosowana do usuwania nadmiaru tłuszczu z szyi i podbródka. Zazwyczaj wykonuje się ją na udach, brzuchu i pośladkach, ale czasami jest też stosowana do redukcji tłuszczu pod podbródkiem. Proces odsysania może powodować powstawanie małych tuneli w warstwie tłuszczu. Mogą one prowadzić do powstania nierównego konturu. Efekty uboczne tej procedury mogą obejmować zmniejszenie wrażliwości twarzy, zmiany pigmentacji i infekcje.

Jak każda procedura, także operacja podwójnego podbródka wiąże się z pewnym ryzykiem i powikłaniami. Przed poddaniem się zabiegowi ważne jest, aby mieć realistyczne oczekiwania. Operacja usunięcia tłuszczu z podbródka i szyi poprawi również linię żuchwy. Podbródek jest kluczową częścią twarzy, a silna, zdefiniowana linia żuchwy jest pożądaną cechą męskości. Zabieg ten, który nie jest zalecany w przypadku pacjentów z wgłębieniem szczęki, może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą poddawać się liftingowi szyi.

Czas rekonwalescencji po liposukcji podwójnego podbródka jest krótszy niż po innych zabiegach. Ponieważ pod podbródek wstrzykiwane jest znieczulenie miejscowe, podczas zabiegu nic nie jest odczuwalne. W ciągu kilku dni po zabiegu może jednak wystąpić pewien dyskomfort. W tym okresie zwykle wystarczają leki przeciwbólowe. Czas rekonwalescencji jest różny w zależności od osoby, ale obrzęk może być dość nieprzyjemny. Przez pierwsze dwa dni pacjent prawdopodobnie będzie leżał w łóżku.

Operacja ma kilka skutków ubocznych. Większość systemów ubezpieczeń zdrowotnych nie pokrywa kosztów zabiegów chirurgii estetycznej. Przed poddaniem się temu zabiegowi należy realistycznie ocenić, czego można się po nim spodziewać. Należy poddać się badaniu fizycznemu i badaniom krwi. Chirurg może wykonać dodatkowe zabiegi w celu skorygowania podstawowych schorzeń, które mają wpływ na obszar podbródka. Należy realistycznie oceniać skutki uboczne operacji podwójnego podbródka. Lekarz powinien być w stanie udzielić Ci odpowiedniej porady.

Po zabiegu u pacjentów może wystąpić obrzęk i zasinienie. Opuchlizna i zasinienia są normalne, ale mogą utrzymywać się nawet przez dwa tygodnie. Może również wystąpić zasinienie lub drętwienie wokół nacięć. Po zabiegu lekarz usunie dreny. Palenie tytoniu może przyczynić się do gorszego gojenia się ran, wydłużenia czasu rekonwalescencji i powstania nadmiernych blizn. Najlepiej jest rzucić palenie co najmniej cztery tygodnie przed zabiegiem, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia tego efektu ubocznego.

Wyniki

Jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar swojego podbródka, możesz rozważyć zabieg chirurgiczny. Zabieg obejmuje liposukcję, zamknięcie nacięć i założenie paska na podbródek, który podtrzymuje szyję. Procedura ta jest stosunkowo bezbolesna i większość pacjentów może wrócić do domu tego samego dnia. Chociaż może powodować pewien obrzęk, okres rekonwalescencji trwa zwykle od dwóch do czterech tygodni. Obszar wokół nacięć może być opuchnięty przez kilka dni po zabiegu, ale jest to zwykle niewielkie i ustępuje samoistnie. U niektórych pacjentów mogą również wystąpić siniaki, ale zwykle znikają one po kilku dniach. Rezultaty są natychmiastowe i trwałe, ale po zabiegu może wystąpić kilka powikłań.

Czas rekonwalescencji po operacji podwójnego podbródka może być różny. Pewne rezultaty będą widoczne natychmiast po zabiegu, ale na ostateczne rezultaty trzeba będzie poczekać kilka miesięcy. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać ból przez kilka dni, a inni mogą odczuwać znaczny dyskomfort. Niemniej jednak większość pacjentów odczuwa niewielki ból lub nie odczuwa go wcale podczas zabiegu i może przyjmować leki przeciwbólowe przez pierwsze dwa lub trzy dni. W tym czasie pacjenci powinni zachować cierpliwość. Jeśli chcesz mieć ładniejszy wygląd, powinieneś rozważyć zabieg chirurgiczny.

Zabieg chirurgiczny polega na wykonaniu serii małych nacięć. W miejsce operacji wstrzykiwany jest płyn tumescencyjny. Po krótkim okresie rekonwalescencji lekarz zastosuje odsysanie, aby usunąć tłuszcz. Podczas tego zabiegu lekarz może zastosować implant podbródka, aby wzmocnić tkankę miękką za podbródkiem. Zabieg trwa około 45 minut, a przez kilka dni po jego zakończeniu pacjenci muszą nosić odzież uciskową.

Chociaż operacja podwójnego podbródka jest ryzykowna, u wielu pacjentów jest niezwykle skuteczna. Liposukcja może także znacząco poprawić wygląd pacjentów z podwójnym podbródkiem, niezależnie od ich wagi i poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie. Chociaż do przeprowadzenia zabiegu wymagany jest niski procent tkanki tłuszczowej w organizmie, nie musi on poprawiać wyglądu podwójnego podbródka u osób w każdym wieku. Zabieg może być wykonywany u większości mężczyzn, niezależnie od ich wagi, o ile zawartość tkanki tłuszczowej w ich organizmie nie przekracza 10%.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *