Ile kosztuje zabieg usunięcia podwójnego podbródka?

Ile kosztuje zabieg usunięcia podwójnego podbródka?

Jeśli szukasz sposobu na zredukowanie nadmiaru tłuszczu pod podbródkiem, istnieje kilka różnych opcji. Należą do nich liposukcja, lifting twarzy i chirurgiczne podniesienie szyi. Liposukcja jest jedną z opcji, ale nie jest pozbawiona wad. Czas rekonwalescencji jest długi, a usunięte z organizmu komórki tłuszczowe nie skorygują zwiększonej wiotkości skóry.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale medycynaestetycznainstytut.pl

Liposukcja

Chociaż liposukcja podbródka może być skutecznym sposobem usuwania nadmiaru tłuszczu pod brodą, może być kosztowna i wymaga kilku sesji oraz długiego czasu przestoju. W porównaniu z nieinwazyjnymi metodami redukcji tkanki tłuszczowej liposukcja wiąże się z większym ryzykiem i wymaga droższych urządzeń oraz znieczulenia. Liposukcja jest często zalecana jako najskuteczniejsza metoda usuwania nadmiaru tłuszczu pod brodą, ale nie jest przeznaczona dla wszystkich.

Cena zabiegu liposukcji może wynosić od 3 050 do 5 250 dolarów. Cena zależy od liczby kilogramów, które trzeba usunąć, oraz od rodzaju zastosowanej techniki. Jeśli masz niski procent tkanki tłuszczowej w organizmie, liposukcja może zdziałać cuda. Można ją nawet wykonywać u pacjentów z niższym procentem tkanki tłuszczowej niż przeciętnie, ponieważ większość skóry cofa się w dół.

CoolSculpting

Podwójny podbródek to częsty problem występujący u osób po trzydziestym roku życia. Tłuszcz może zostać uwięziony pod podbródkiem, nadając mu stary lub niezdrowy wygląd. Na szczęście CoolSculpting to skuteczny sposób eliminacji tego nadmiaru tłuszczu, który zmienia kształt twarzy bez operacji chirurgicznej i czasu rekonwalescencji. Do zabiegu mogą kwalifikować się także osoby, którym przeszkadza nadmiar tkanki tłuszczowej wzdłuż linii żuchwy.

Koszt zabiegu CoolSculpting wynosi od 2 000 do 4 000 USD. Koszt sesji zabiegowych jest różny, więc aby zobaczyć rezultaty, konieczne może być zaplanowanie kilku sesji. Po zabiegu ciało powinno zacząć zauważać wyraźną redukcję tkanki tłuszczowej. Większość osób dostrzega rezultaty w ciągu 30-90 dni, choć niektórzy mogą je zauważyć już po dziesięciu dniach. Pełne efekty działania urządzenia CoolSculpting mogą być widoczne nawet po sześciu miesiącach. Niektórym wystarcza jeden zabieg, ale wiele osób decyduje się na więcej niż jeden.

Kybella

KYBELLA(r) to zabieg wstrzykiwany w przypadku umiarkowanej lub dużej ilości tłuszczu pod podbródkiem. Zabieg jest wykonywany przez chirurga kosmetycznego. Dla uzyskania optymalnych rezultatów pacjenci zazwyczaj potrzebują dwóch zabiegów. Zabiegi te są niechirurgiczne, a przed zabiegiem skóra wokół obszaru poddawanego zabiegowi jest znieczulana miejscowo. Pacjenci mogą potrzebować więcej niż jednego zabiegu w celu usunięcia dużej ilości tłuszczu pod podbródkiem. Urządzenie

KYBELLA jest zazwyczaj stosowane w trzech do czterech sesji. Koszt zabiegu jest różny w zależności od ilości nadmiaru tłuszczu i liczby potrzebnych sesji wstrzyknięć. Niektórzy pacjenci mogą potrzebować dodatkowych zabiegów, w zależności od reakcji organizmu. Inni mogą potrzebować tylko dwóch sesji, aby wyeliminować niewielką ilość tłuszczu na podbródku. Lekarz określi liczbę zastrzyków potrzebnych do uzyskania optymalnych rezultatów. Koszt preparatu KYBELLA zależy od ilości tkanki tłuszczowej wymagającej leczenia oraz od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi.

Thermage

Przy określaniu kosztów zabiegu Thermage należy wziąć pod uwagę obszary, które mają zostać poddane zabiegowi. Chociaż Thermage jest skuteczny w przypadku drobnych zmarszczek i zwiotczałej skóry, dostawca z głębokimi zmarszczkami może nie być dobrym wyborem. Jeśli skóra jest zbyt głęboko położona, aby zastosować Thermage, skuteczniejszą alternatywą mogą być wypełniacze lub zabieg chirurgiczny. Ponadto zabieg ten nie jest odpowiedni dla osób intensywnie palących i osób z poważnymi uszkodzeniami słonecznymi.

Jeśli jesteś niezadowolony z kształtu swojej szczęki, możesz rozważyć zabieg Thermage. Wygładza on, napina i konturuje skórę. Urządzenie jest dopuszczone przez FDA do nieinwazyjnego leczenia bruzd i zmarszczek. Jest również skuteczny w redukcji obwisłości i skóry pod podbródkiem. Zaraz po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć.

CoolSculpting a liposukcja podbródka

Nieinwazyjna procedura CoolSculpting wykorzystuje niską temperaturę do namierzania i niszczenia komórek tłuszczowych w okolicy podbródka. Procedura nie wymaga przestojów i powoduje minimalny dyskomfort. CoolSculpting jest popularnym wyborem dla osób, które są bliskie swojej idealnej wagi, ale nadal mają pełny podbródek. Proces ten nie jest odpowiedni dla osób z dużą nadwagą. Pacjenci z dużym podwójnym podbródkiem mogą być lepszym kandydatem do liposukcji podbródka.

W przeszłości podwójny podbródek był leczony za pomocą zabiegów chirurgicznych, takich jak podnoszenie szyi i liposukcja podbródka. Coraz częściej dostępne są jednak procedury nieinwazyjne. CoolSculpting wykorzystuje urządzenie o nazwie CoolMini, które zamraża komórki tłuszczowe w okolicy podbródka. Choć liposukcja jest nadal najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgicznym, dobrym rozwiązaniem mogą być także zabiegi niechirurgiczne, takie jak CoolSculpting i Kybella.

Czas trwania zabiegu

Większość pacjentów pragnących zredukować podwójny podbródek jest zainteresowana konturowaniem tkanki tłuszczowej w okolicy podbródkowej i policzkowej. Kontur twarzy każdego człowieka jest wyjątkowy, a nieinwazyjne zabiegi mogą go poprawić poprzez usunięcie nadmiaru tłuszczu. Aby określić, które obszary podwójnego podbródka najlepiej nadają się do usunięcia tkanki tłuszczowej, dr Green oceni kontur twarzy i stan skóry. Następnie wybierze skuteczny plan leczenia dostosowany do Twoich potrzeb.

Rekonwalescencja po zabiegu usuwania podwójnego podbródka zależy od zakresu zabiegu i nasilenia problemu podwójnego podbródka. Ogólnie rzecz biorąc, większość osób może wrócić do domu tego samego dnia. Jednak pierwszej nocy powinna zostać przy Tobie osoba, która odwiezie Cię do domu. W zależności od konkretnego planu leczenia może wystąpić obrzęk i zasinienie. Dotknięte miejsce będzie bolało przez około trzy tygodnie po zabiegu, a pełny efekt będzie widoczny po upływie 6-12 miesięcy. Po tym czasie można powrócić do normalnej aktywności.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *