Jakie są sposoby na usunięcie podwójnego podbródka?

Jakie są sposoby na usunięcie podwójnego podbródka?

Istnieje kilka różnych opcji, jeśli chodzi o pozbycie się podwójnego podbródka, w tym zabiegi chirurgiczne, zabiegi laserowe i zabiegi iniekcyjne. Jeśli szukasz nieinwazyjnego sposobu na usunięcie podwójnego podbródka, przeczytaj dalej, aby uzyskać kilka informacji. Wśród nich jedną z najpopularniejszych jest liposukcja. Zabieg ten jest bardzo popularny i może być dość kosztowny, dlatego przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu warto rozważyć inne możliwości.

Opcje niechirurgiczne

Chociaż dieta i ćwiczenia są nadal najlepszym sposobem na pozbycie się nadmiaru tłuszczu, tłuszcz podprogowy może być uporczywy. W Rejuva Center stosujemy Kybellę, lek do wstrzykiwania, który metabolizuje tłuszcz w okolicy podprogowej. Kybella zawiera również kwas deoksycholowy, który jest wytwarzany w organizmie i pomaga zmniejszyć wchłanianie tłuszczu. Obie te procedury mogą pomóc w pozbyciu się niechcianego tłuszczu z podwójnego podbródka.

Kybella to lek zatwierdzony przez FDA, który rozpuszcza tłuszcz na podbródku. Ta organiczna bio-sól jest wytwarzana naturalnie w naszym organizmie, ale można ją syntetyzować w laboratorium. Lek jest wstrzykiwany w okolicę podbródka 25 razy na sesję, rozpuszczając tłuszcz. Można wykonać jedną sesję w celu wyeliminowania podwójnego podbródka lub dwie sesje rozłożone w czasie od czterech do sześciu tygodni.

Zabiegi iniekcyjne

Zabiegi iniekcyjne mające na celu usunięcie podwójnego podbródka mogą być bardzo skuteczne. Jednym z takich zabiegów jest zatwierdzony przez FDA preparat Kybella(r). Ten preparat do wstrzykiwania zawiera związek na bazie kwasu deoksycholowego, który rozbija zlokalizowane komórki tłuszczowe i usuwa je z organizmu. Kybella jest bezpieczna i skuteczna, a rezultaty utrzymują się przez wiele lat. Oprócz korzyści estetycznych Kybella może być również stosowana do napinania skóry pod podbródkiem.

W zależności od rodzaju zabiegu materiały iniekcyjne mogą pomóc w ujędrnieniu skóry pod podbródkiem. Dr Rios określi przyczynę pełności skóry pod podbródkiem i może zaproponować inną metodę leczenia w zależności od wyników. Na ogół rezultaty są stopniowe, ale pacjent może potrzebować więcej niż jednego zabiegu. Materiały iniekcyjne to niechirurgiczna metoda usuwania podwójnego podbródka; niektórzy pacjenci będą wymagać więcej niż jednego zabiegu.

Zabieg laserowy

Niechirurgiczna procedura usuwania podwójnego podbródka może zapewnić trwałe rezultaty, pozwalając jednocześnie na natychmiastowy powrót do normalnych zajęć. Okres rekonwalescencji jest krótszy niż w przypadku zabiegu chirurgicznego i różni się w zależności od pacjenta, ale w większości przypadków obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie ustępują w ciągu trzech do siedmiu dni. Zabieg ten jest wykonywany przez licencjonowanego lekarza i trwa mniej niż godzinę. Większość pacjentów zgłasza minimalny lub żaden ból i może wrócić do swoich normalnych zajęć tego samego dnia.

SculpSure to kolejny rodzaj lasera, który celuje w komórki tłuszczowe. Zimny aplikator lasera celuje w komórki tłuszczowe, a powierzchnia skóry pozostaje chłodna. Podczas jednego zabiegu laser niszczy do 20 procent komórek tłuszczowych, dzięki czemu pacjent uzyskuje zgrabniejszą i lepiej zarysowaną linię żuchwy. Ten zabieg laserowy jest niezwykle bezpieczny i daje 100% satysfakcji. Jedynym efektem ubocznym tego zabiegu jest kłucie i lekki dyskomfort po zabiegu.

Liposukcja

Jeśli niepokoi Cię wygląd podbródka i szyi, możesz usunąć nadmiar tłuszczu i skóry za pomocą zabiegu zwanego liposukcją. Ta procedura chirurgiczna polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia na podbródku i szyi oraz użyciu smukłej rurki do rozbicia komórek tłuszczowych. Następnie płyn jest odsysany z ciała. Liposukcja wiąże się z nieco dłuższym okresem przestoju niż inne zabiegi, takie jak CoolSculpting czy Kybella, ale jest od nich znacznie bezpieczniejsza. Rekonwalescencja jest szybka, a efekty mogą utrzymywać się nawet przez dwa lata.

Po zabiegu przez kilka dni będziesz nosić opatrunek na szyi, a także będziesz potrzebować osoby, która odwiezie Cię do domu i zostanie z Tobą pierwszej nocy. Chirurg udzieli szczegółowych instrukcji dotyczących pielęgnacji nowego wyglądu. Po zabiegu należy oczekiwać, że pacjent nie będzie mógł pracować przez trzy do pięciu dni. Po liposukcji przez pierwszy tydzień należy nosić odzież uciskową, która przylega do podbródka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *