Jak pozbyć się podwójnego podbródka w ciąży?

Jak wykonać masaż twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka

Jeśli jesteś w ciąży i chcesz się dowiedzieć, jak pozbyć się podwójnego podbródka w ciąży, musisz wprowadzić pewne zmiany w swojej diecie. Najlepiej jest odżywiać się zdrowo, co oznacza unikanie żywności wysokotłuszczowej, przetworzonej i cukru. Zamiast tego spożywaj pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Znajdują się one w takich produktach, jak ryby, orzechy i oliwa z oliwek. Ponadto spożywanie tych produktów pomoże Ci schudnąć.

Kwas deoksycholowy może trwale pozbyć się podwójnego podbródka

Na szczęście istnieją obecnie metody, które pozwalają trwale pozbyć się podwójnego podbródka z brzuszka ciążowego. Jedną z takich opcji są zastrzyki z kwasu deoksycholowego, które są wykonywane z substancji zwanej kwasem polimlekowym. Zabiegi te są bezbolesne i zajmują tylko około piętnastu minut na sesję. Co więcej, nie trzeba zmieniać stylu życia, aby utrzymać rezultaty. Ponadto można poddać się kursowi składającemu się z czterech do sześciu zabiegów.

Inną opcją jest Kybella, syntetyczna wersja naturalnego kwasu żółciowego – kwasu deoksycholowego. Substancja ta znajduje się w jelitach organizmu i jest niezbędna do rozkładania tłuszczu pokarmowego. Działa ona również w celu niszczenia komórek tłuszczowych w okolicy podprogowej. W przeciwieństwie do innych zabiegów chirurgicznych, zabieg ten może być stosowany przez kobiety w każdym wieku i o każdym typie skóry, bez obaw o skutki uboczne lub możliwość wystąpienia reakcji alergicznych.

CoolSculpting

W czasie ciąży w Twoim organizmie zachodzi wiele zmian. Niektóre z nich są naturalne, a inne nie, np. rozstępy, uporczywy tłuszcz czy rozluźnione mięśnie brzucha. Ponadto możesz odczuwać niską samoocenę, zwłaszcza jeśli przytyłaś. Na szczęście CoolSculpting jest nieinwazyjnym rozwiązaniem tego problemu. Zabieg trwa około godziny na każdy obszar, bez przestojów i bez znieczulenia. Po jego zakończeniu możesz wrócić do swoich normalnych zajęć.

Wielu kobietom zabieg ten pomoże pozbyć się uporczywego nadmiaru tłuszczu, który ciągle się pojawia. W przeciwieństwie do liposukcji, CoolSculpting jest ukierunkowany tylko na ten obszar, który ma być poddany zabiegowi. Oprócz podbródka można go również stosować w dolnej części brzucha i na biodrach. Nie jest to jednak dobry wybór dla kobiet z diastasis recti, a ten rodzaj zabiegu nie pomoże Ci schudnąć.

Kybella

Wiele kobiet zastanawia się, jak pozbyć się podwójnego podbródka w czasie ciąży, a jednym z rozwiązań jest niechirurgiczny zabieg wstrzykiwany, taki jak Kybella. Jest to produkt zatwierdzony przez FDA do leczenia podwójnego podbródka, będący naturalną substancją, która pomaga organizmowi wchłaniać komórki tłuszczowe. Jednak zabieg ten nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i osób, u których występują reakcje alergiczne na ten preparat. Większość lekarzy zaleca unikanie zastrzyków kosmetycznych w okresie ciąży i karmienia piersią.

Zatwierdzony przez FDA preparat Kybella do wstrzykiwania jest bezpieczny i skuteczny oraz może zapewnić dramatyczne rezultaty. Składa się on z kwasu deoksycholowego, substancji naturalnie występującej w organizmie człowieka, która pomaga w absorpcji tłuszczu. Jego działanie polega na przyłączaniu się do komórek tłuszczowych i niszczeniu ich, co zapobiega odkładaniu się tłuszczu w podbródku. Zabieg jest niechirurgiczny, a rezultaty są widoczne po dwóch do czterech zabiegach.

Dbanie o prawidłową postawę ciała

Dbanie o prawidłową postawę ciała w czasie ciąży może zmniejszyć widoczność podwójnego podbródka i innych oznak dyskomfortu w ciąży. Gdy rośnie brzuch, środek masy ciała przesuwa się do przodu, dlatego często zdarza się, że siedzisz z zaokrąglonymi ramionami i niżej niż podbródek. Powoduje to duży dyskomfort i osłabienie mięśni. Najlepszym sposobem na poprawienie tej sytuacji jest uniesienie klatki piersiowej poprzez ściągnięcie łopatek do tyłu i w dół, podobnie jak robi to Superman.

Ćwiczenie prawidłowej postawy jest ważne na wszystkich etapach ciąży, w tym w ostatnim trymestrze. Ćwiczenie prawidłowej postawy to świetny sposób na złagodzenie bólu pleców i karku, wzmocnienie mięśni i poprawę postawy. W czasie ciąży warto zrobić sobie przerwę od siedzenia za biurkiem. W czasie pracy stosuj techniki relaksacyjne i staraj się utrzymywać mięśnie szyi w rozluźnionej pozycji.

Liposukcja

Jeśli jesteś w ciąży i masz nieatrakcyjny podwójny podbródek, możesz się zastanawiać, jak się go pozbyć za pomocą liposukcji. W zabiegu tym wykorzystuje się zatwierdzony przez FDA zastrzyk, który rozbija ściany komórek tłuszczowych, czyniąc je bezużytecznymi. Komórki tłuszczowe są następnie metabolizowane i wchłaniane przez organizm, dzięki czemu uzyskuje się lepiej zarysowaną okolicę podbródkową. Liposukcja może być wykonywana zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. W porównaniu z innymi zabiegami chirurgicznymi liposukcja jest bezpieczna i szybka, a czas rekonwalescencji jest krótki.

Zabieg ten nie jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, wiąże się z ryzykiem i skutkami ubocznymi. Przed poddaniem się temu zabiegowi należy zawsze skonsultować się z lekarzem położnikiem. Liposukcja może powodować rozstępy, zwiotczenie skóry i cellulit. Powinnaś także unikać tego zabiegu, jeśli cierpisz na poważne choroby serca lub zaburzenia krzepnięcia krwi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *