Jaką dietę wybrać, aby zredukować podwójny podbródek?

Jaką dietę wybrać, aby zredukować podwójny podbródek?

Osoby o szczupłej sylwetce mogą być sfrustrowane warstwą tłuszczu pod brodą. Podbródkowy tłuszcz jest częstym objawem przybierania na wadze, który gromadzi się pod skórą i z czasem powoli opada. Jeśli masz nadwagę, jesteś bardziej podatny na wystąpienie tego schorzenia. Odpowiednia dieta, dostosowana do wagi ciała, może pomóc w zmniejszeniu wypełnienia pod brodą.

Ćwiczenia ujędrniające obszar, na którym występuje podwójny podbródek Ćwiczenia ujędrniające obszar, na którym występuje podwójny podbródek to doskonały sposób na zmniejszenie tego kłopotliwego problemu. Ćwiczenia te są ukierunkowane na mięśnie szczęki i twarzy i mogą pomóc w ujędrnieniu skóry pod podbródkiem. Aby wykonać te ćwiczenia, wystarczy trzymać dolną szczękę w górze i naciągnąć dolną wargę na dolne zęby. Powtarzaj ćwiczenie przez 10-15 powtórzeń, a następnie zwiększaj ich liczbę w miarę wzmacniania mięśni twarzy.

Innym ćwiczeniem pozwalającym ujędrnić obszar, na którym skóra szyi jest obwisła, jest boczne rozciąganie szyi. Najlepiej wykonywać je, siedząc na podłodze. Należy wciągnąć policzki i utrzymać je przez 30 sekund. Jeśli nie możesz uzyskać efektu „rybiej twarzy”, spróbuj wykonać to samo ćwiczenie z zamkniętymi ustami. Pamiętaj, aby w trakcie ćwiczenia rozluźnić wargi, ponieważ będą one napięte i mogą powodować ból.

Jak w przypadku każdego ćwiczenia, ważne jest, aby wykonywać je konsekwentnie. Nie jest możliwe usunięcie genetycznie uwarunkowanego podwójnego podbródka, a wiele z tych ćwiczeń nie jest bardzo trudnych. Wykorzystanie mięśni szczęki i szyi to skuteczny sposób na ujędrnienie tego obszaru i zmniejszenie widoczności podwójnego podbródka. Wykonując codziennie te proste ćwiczenia, zaczniesz widzieć rezultaty już po miesiącu.

Innym ćwiczeniem, które skutecznie redukuje tkankę tłuszczową na twarzy, jest żucie gumy. Ćwiczenie to wzmocni mięśnie szczęki i zmniejszy ilość tłuszczu pod brodą. Pomaga także utrzymać prawidłową postawę ciała poprzez przesuwanie dolnej szczęki do przodu i do tyłu. Oprócz tego, że jest to skuteczne ćwiczenie, żucie gumy pomaga również zredukować tłuszcz pod brodą. Jest to przyjemny sposób na ujędrnienie tego obszaru twarzy.

Kolejnym świetnym rozwiązaniem problemu podwójnego podbródka jest masażer przeznaczony do napinania szyi i twarzy. Masażer nie tylko napina mięśnie szyi, ale także stymuluje produkcję kolagenu, co pomaga spalać tłuszcz i poprawia elastyczność skóry. Masażery i okłady na szyję to również skuteczny sposób na pozbycie się podwójnego podbródka, choć nie są one potwierdzone naukowo.

Mezoterapia

Dieta do mezoterapii w celu zmniejszenia podwójnego podbródka może być rozwiązaniem stałym lub tymczasowym. Proces ten polega na wstrzykiwaniu pod skórę niewielkich ilości związków rozpuszczających tłuszcz. Wstrzykiwany kwas deoksycholowy, czyli Kybella, został zatwierdzony przez FDA w 2015 roku i jest powszechnie dostępnym sposobem leczenia podwójnego podbródka. Kwas dezoksycholowy rozpuszcza komórki tłuszczowe, a zabieg jest rozwiązaniem tymczasowym, zwykle wykonywanym w comiesięcznych sesjach.

Jeśli metody naturalne nie są skuteczne, można również spróbować rozwiązania chirurgicznego. Zabieg ten spowoduje napięcie tkanki podbródka i zmniejszy widoczność podwójnego podbródka. Należy udać się do dermatologa z certyfikatem, ponieważ ten rodzaj operacji nie jest odpowiedni dla każdego. W zależności od wielkości podwójnego podbródka, może to być lepsze rozwiązanie dla osób z dużą ilością nadmiaru skóry.

Chociaż mezoterapia mikroigłowa nie ma udowodnionej skuteczności w redukcji tkanki tłuszczowej, może być skuteczna u niektórych pacjentów. Mezoterapii nie powinny poddawać się osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew lub osoby, u których w przeszłości wystąpiły zakrzepy krwi. Również osoby cierpiące na poważne schorzenia, takie jak cukrzyca lub arytmia serca, powinny unikać tej procedury. Na szczęście mezoterapia jest szeroko stosowana w przypadku innych schorzeń, takich jak wypadanie włosów, fibromialgia czy skręcenie kostki.

Podstawową przyczyną powstawania podwójnego podbródka jest genetyka. Osoby z mało elastyczną skórą są podatne na tę przypadłość. Z wiekiem nasza skóra traci elastyczność. Do tego dochodzi zła postawa ciała, która osłabia mięśnie szyi. Mezoterapia jest rozwiązaniem tymczasowym. Nie jest to jednak rozwiązanie dla wszystkich. W ostatecznym rozrachunku najlepiej jest dbać o swój wygląd, stosując naturalne metody, które nie kosztują fortuny.

Podwójny podbródek jest spowodowany nadmiarem tkanki tłuszczowej, która gromadzi się w okolicy szyi i podbródka. Te komórki tłuszczowe są uporczywe i przyczyniają się do „ciastowatego” wyglądu. Co gorsza, ich przyczyną może być również genetyka, zła postawa i niewłaściwa dieta. Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do powstania podwójnego podbródka. Zdrowy styl życia pomoże jednak zmniejszyć widoczność podwójnego podbródka.

Coolsculpting

Chociaż dieta CoolSculpting może pomóc w redukcji podwójnego podbródka, utrata wagi nie jest jedyną opcją jego zmniejszenia. Oprócz utraty wagi, zabieg ten może również wyeliminować komórki tłuszczowe z organizmu. Komórki tłuszczowe znikną na dobre, więc jest mało prawdopodobne, abyś w najbliższym czasie odzyskał je z powrotem. Jeśli jednak stracisz znaczną ilość kilogramów, może się okazać, że podwójny podbródek nie pojawi się tak szybko.

Dieta Coolsculpting redukująca podwójny podbródek jest świetną opcją redukcji wypełnienia podprogowego. Podobnie jak lipoliza laserowa, CoolSculpting eliminuje komórki tłuszczowe z organizmu poprzez ich zamrożenie. Zabieg ten może być również stosowany do eliminacji uporczywego tłuszczu w innych obszarach ciała, takich jak plecy czy biodra. W zależności od stopnia zaawansowania problemu podwójnego podbródka można zdecydować się na jeden lub oba zabiegi.

Proces CoolSculpting polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych w okolicy podbródka. Proces ten jest skuteczny w leczeniu uporczywych kieszeni tłuszczowych i może pomóc w robieniu zdjęć typu selfie z większą pewnością siebie. Ponieważ zabieg ten jest ukierunkowany na konkretny obszar ciała, aby zobaczyć rezultaty, należy wprowadzić pewne zmiany w stylu życia. Można spróbować nowej diety, która zawiera składniki niskokaloryczne, aby zmniejszyć wypełnienia podprogowe. Taka dieta może pomóc w zmniejszeniu podwójnego podbródka i sprawić, że poczujesz się bardziej pewna siebie.

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do powstawania podwójnego podbródka. Choć nie można kontrolować uwarunkowań genetycznych, większa waga może powodować tworzenie się dodatkowej warstwy tłuszczu pod skórą. Ta warstwa tłuszczu nazywana jest tłuszczem podżuchwowym. Z wiekiem nasza skóra zaczyna tracić elastyczność, a zwiotczała skóra jest najbardziej widoczna w okolicy podbródka i szyi. Często zdarza się również, że ludzie mają nadwagę lub złą postawę, co powoduje zwiotczenie skóry w tych okolicach.

Kybella

Istnieje wiele powodów, dla których możesz mieć podwójny podbródek. Wśród nich można wymienić wiek, wagę i uwarunkowania genetyczne. Niezależnie od przyczyny, istnieje rozwiązanie pozwalające pozbyć się podwójnego podbródka. Niechirurgiczne leczenie podwójnego podbródka o nazwie Kybella jest dostępne w Still Waters Day & Medical Spa w Dallas w Teksasie. Działa on poprzez wstrzykiwanie kwasu deoksycholowego, substancji związanej z żółcią, w okolice podprogowe. Zastrzyki działają poprzez namierzanie komórek tłuszczowych, których trudno jest się pozbyć na własną rękę.

Innym sposobem na pozbycie się podwójnego podbródka jest zabieg iniekcyjny o nazwie Kybella. Preparat Kybella, zatwierdzony przez FDA, niszczy komórki tłuszczowe pod podbródkiem, uniemożliwiając im gromadzenie tłuszczu w przyszłości. Po zabiegu Twój organizm usuwa martwe komórki tłuszczowe, co oznacza, że już nigdy nie będziesz musiał zmagać się z tym problemem. Zaletą zastrzyków Kybella jest to, że mają bardzo niewiele skutków ubocznych, więc prawdopodobnie warto rozważyć tę opcję, jeśli szukasz trwałego rozwiązania problemu podwójnego podbródka.

Innym sposobem na pozbycie się podwójnego podbródka jest spożywanie mniejszej ilości soli. Zbyt duża ilość soli w organizmie może powodować wzdęcia, co z kolei prowadzi do powstawania podwójnego podbródka. Unikaj przekąsek o wysokiej zawartości sodu i słonych potraw. Słona żywność i napoje mogą również powodować zatrzymywanie płynów w organizmie i powstawanie podwójnego podbródka. Aby zmniejszyć zapotrzebowanie organizmu na sól, kupuj produkty niskosodowe.

Jeśli nie chcesz przechodzić przez ból i wydatki związane z zabiegiem chirurgicznym, inną opcją jest zastosowanie preparatu do wstrzykiwania. Kybella celuje w komórki tłuszczowe znajdujące się pod podbródkiem i może pomóc w ich redukcji. Może wyeliminować uporczywe złogi tłuszczu, które są odporne na ćwiczenia i dietę. Ta metoda redukcji podwójnego podbródka jest jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów redukcji podwójnego podbródka bez operacji lub jakichkolwiek procedur inwazyjnych. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny, dlatego nie należy się denerwować przed jego wykonaniem.

Chociaż Kybella nie jest szybkim sposobem na zlikwidowanie podwójnego podbródka, pomaga jednak wyglądać młodziej. Rezultaty są natychmiastowe, ale nie znikną z dnia na dzień. Zauważenie jakiejkolwiek różnicy może wymagać dwóch lub trzech sesji. W ciągu pierwszych kilku tygodni leczenia może być potrzebny tylko jeden zabieg, ale do osiągnięcia pożądanych rezultatów mogą być potrzebne dwie lub trzy sesje. Większość pacjentów potrzebuje tylko trzech sesji. Ponadto sesje zabiegowe są przeprowadzane w odstępie jednego miesiąca.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *