Drugi podbródek u mężczyzn – jak leczyć?

Jaką dietę wybrać, aby zredukować podwójny podbródek?

Drugi podbródek jest spowodowany dwoma czynnikami – dietą i aktywnością fizyczną. Na szczęście jest to schorzenie dość łatwe do skorygowania bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym. Ćwiczenia i odpowiednia fryzura mogą pomóc zminimalizować występowanie podwójnego podbródka. Jedną z metod jest wstrzykiwanie kwasu deoksycholowego, który rozbija komórki tłuszczowe i jest usuwany z organizmu. Zabieg ten można wykonać w czasie krótszym niż godzina.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z parisbeauty.pl

Dieta i aktywność fizyczna mogą być przyczyną powstawania podwójnego podbródka

Istnieje kilka przyczyn powstawania podwójnego podbródka. Najczęstszą przyczyną jest przyrost masy ciała. Nadmiar tłuszczu jest rozmieszczony w całym ciele i czasami gromadzi się w niepożądanych miejscach. Niektórzy ludzie przybierają na wadze kilka dodatkowych kilogramów, nawet tego nie zauważając, podczas gdy inni mają słabą linię żuchwy i grubą warstwę tłuszczu na podbródku. Dieta i aktywność fizyczna mogą zapobiec lub zmniejszyć powstawanie podwójnego podbródka.

Indywidualna anatomia również odgrywa pewną rolę. Kość gnykowa stanowi podporę dla strun głosowych i tchawicy. Wysoki poziom tej kości tworzy wyraźny kąt między podbródkiem a szyją. Niski poziom kości gnykowej może powodować obwisłą szyję. Usunięcie tłuszczu nie pozwoli uzyskać pożądanej definicji. Oprócz uwarunkowań genetycznych przyczyną podwójnego podbródka może być także zła postawa ciała.

Podwójny podbródek może być spowodowany uwarunkowaniami genetycznymi, brakiem ruchu i niewłaściwą dietą. Jeśli zbliżasz się do idealnej wagi, utrata wagi i zwiększenie aktywności fizycznej pomogą zredukować tkankę tłuszczową na twarzy i szyi. Ćwiczenia fizyczne zmniejszą także widoczność podwójnego podbródka. Nie jest to rozwiązanie trwałe, ale może pomóc zminimalizować występowanie podwójnego podbródka u mężczyzn.

Genetyka może również przyczynić się do powstawania podwójnego podbródka u mężczyzn. Chociaż genetyka nie może zapobiec powstawaniu podwójnego podbródka, spożywanie zbyt wielu pokarmów o wysokiej zawartości cholesterolu, tłuszczów nasyconych i cukru może pogorszyć ten problem. Ponadto, związany z wiekiem rozpad mięśni powoduje obwisłą skórę wokół podbródka. Brak ruchu powoduje, że mięśnie stają się słabsze, a skóra traci elastyczność.

Zabiegi niechirurgiczne

Mężczyźni, którzy są młodsi, mają zdrową szyję i dobrą elastyczność skóry, mogą znaleźć niechirurgiczne sposoby na drugi podbródek. Wcześniej jedyną opcją była operacja. W przypadku mężczyzn z nadmiarem tłuszczu podbródkowego dostępne są opcje niechirurgiczne. Jedną z nich jest Kybella, lek do wstrzykiwania, który zmienia kształt kości podbródka i rzeźbi podbródek. Wymaga on tylko jednego zabiegu, trwającego godzinę, a rezultaty są trwałe.

Innym niechirurgicznym zabiegiem jest Kybella, która jest zatwierdzonym przez FDA środkiem rozpuszczającym tłuszcz. Substancja ta jest naturalnie wytwarzana w naszym organizmie, ale jest także syntetyzowana w laboratorium. Jest ona wstrzykiwana w obszar podbródka 25 razy, niszcząc komórki tłuszczowe. Zabieg ten może usunąć podwójny podbródek w trakcie jednej sesji lub zająć się tłuszczem podskórnym i jest mniej inwazyjny niż liposukcja. Zabieg nie wymaga przestojów, a rezultaty są widoczne niemal natychmiast.

W przypadku drastycznej redukcji tkanki tłuszczowej liposukcja jest nadal najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak wolisz opcję niechirurgiczną, rozważ zabiegi Kybella lub CoolSculpting. Są to preparaty do wstrzykiwania, które celują w konkretny obszar wymagający poprawy. Niechirurgiczne zabiegi na drugi podbródek u mężczyzn mogą poprawić pewność siebie, zmniejszając jednocześnie ryzyko nawrotów. Zabiegi te pozwalają także wyeliminować nieestetyczny podwójny podbródek i poprawić wygląd mężczyzny.

Inne niechirurgiczne metody leczenia drugiego podbródka u mężczyzn obejmują wstrzyknięcia Kybella i CoolSculpting. Kybella jest lekiem do wstrzykiwania, który niszczy komórki tłuszczowe poprzez przerwanie ich błony. W miarę jak organizm rozbija komórki tłuszczowe, wydala je w postaci odpadów. Pojedyncza sesja wstrzyknięć preparatu Kybella zmniejsza widoczność podwójnego podbródka na twarzy mężczyzny.

Ćwiczenia

Istnieje wiele różnych ćwiczeń na szyję i twarz, które pomagają zmniejszyć występowanie podwójnego podbródka. Te ćwiczenia na szyję i twarz mogą pomóc mężczyznom w utracie nadmiaru tłuszczu w tym obszarze i zmniejszeniu podwójnego podbródka. Aby rozpocząć, odchyl głowę do tyłu i naciśnij dolną szczękę na zewnątrz ruchem zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Powtórz te ćwiczenia w przeciwnym kierunku. Można również wykonać ćwiczenie „rybia twarz”, które polega na wessaniu powietrza z ust i policzków i utrzymaniu tej pozycji przez pięć do dziesięciu sekund. Ćwiczenia te należy wykonywać codziennie.

Innym ćwiczeniem pomagającym mężczyznom z podwójnym podbródkiem jest żucie gumy. Żucie gumy to dobry sposób na rozruszanie mięśni twarzy i spalenie tłuszczu z podwójnego podbródka. Ćwiczenia całego ciała to świetny sposób na ujędrnienie okolic podbródka, a także na poprawę ogólnego stanu zdrowia. Innym ćwiczeniem twarzy jest ściskanie policzków w kółko. Codzienne wykonywanie tego ćwiczenia pomoże ujędrnić tę okolicę i zmniejszyć widoczność podwójnego podbródka.

Chociaż ćwiczenia punktowe są powszechnym sposobem zmniejszania widoczności podwójnego podbródka u mężczyzn, rzadko dają zauważalne rezultaty. Oprócz usuwania nadmiaru tłuszczu wokół linii żuchwy, regularne ćwiczenia fizyczne przynoszą wiele innych korzyści. Zarówno trening siłowy, jak i sercowo-naczyniowy to sprawdzone sposoby na poprawę ogólnego stanu zdrowia i poprawę nastroju. Dlatego nie zaniedbuj tych metod w przypadku drugiego podbródka. Rezultaty powinny zacząć pojawiać się już po miesiącu!

Innym sposobem na drugi podbródek u mężczyzn jest ograniczenie spożycia sodu. Spożywanie mniejszej ilości sodu i węglowodanów skrobiowych może pomóc zmniejszyć zatrzymywanie wody w organizmie. Ponadto, spożywanie większej ilości owoców cytrusowych pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu. Ponadto wielu mężczyzn zgłosiło, że ćwiczenia te przynoszą rezultaty i nie mają negatywnych skutków ubocznych. Można je nawet wykonywać za pomocą lasera. Zabieg ten jest niechirurgiczny i pozwala zmniejszyć ilość rozstępów.

Fryzury, które nie opadają na szyję, mogą uwydatnić podwójny podbródek

Okrągła twarz z podwójnym podbródkiem może wydawać się optycznie szersza, jeśli będziesz nosić włosy w sposób, który nie będzie opadał na szyję. Spróbuj dodać objętości włosom po bokach głowy lub postaw na gęstą, prostą grzywkę. Aby zamaskować podwójny podbródek, możesz także wybrać fryzurę z dużą ilością zaczesanych na bok warstw lub kaskadowych loków. Oto 20 propozycji fryzur, które wydłużą okrągłą twarz:

Cieniowana fryzura pixie z długimi pasmami wokół skroni i na czubku głowy, dobrze sprawdza się u mężczyzn z podwójnym podbródkiem. Krótki, asymetryczny bob tworzy zasłonę, która przyciąga wzrok na czubek głowy, natomiast pełny, niechlujny bob odciąga uwagę od podbródka. Tego typu fryzura odciąga uwagę od podbródka i sprawia, że szyja wygląda na węższą.

Aby ukryć podwójny podbródek, wypróbuj nową fryzurę. Możesz to zrobić, zmieniając fryzurę i sposób makijażu. Na przykład, jeśli podbródek jest widoczny, spróbuj założyć czerwoną koszulę z długim, cienkim naszyjnikiem. Dzięki temu odwrócisz uwagę od obszaru podwójnego podbródka. Podobnie, jeśli masz nierówny podbródek, wybierz fryzurę, która wydłuży szyję.

W przypadku mężczyzn o kwadratowym kształcie twarzy, najlepszym sposobem na ukrycie problemu są krótkie i warstwowe peruki. Alternatywnie, aby ukryć ten problem, można spróbować przyciętej fryzury. Krótszy bob będzie spłaszczał twarz i podkreślał kwadratową linię szczęki. Fryzura sięgająca ramion z przedziałkiem z boku doda szyi szerokości.

Efekty uboczne zabiegów

Zabiegi na drugi podbródek u mężczyzn polegają na wstrzykiwaniu pod skórę syntetycznej substancji, która rozbija komórki tłuszczowe. Pojedynczy zabieg może wymagać od dwóch do trzech sesji, a do osiągnięcia pożądanych rezultatów może być konieczne przeprowadzenie kilku zabiegów. Chociaż mogą wystąpić pewne efekty uboczne, wielu pacjentów nie ma problemów z samą procedurą. W niektórych przypadkach może on być na tyle bezpieczny i skuteczny, że pozwala wyeliminować podwójny podbródek bez konieczności wykonywania zabiegu chirurgicznego. Jednak efekty uboczne nadal stanowią problem i przed poddaniem się zabiegowi należy zasięgnąć porady lekarza.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na operację plastyczną, rozważ zabieg niechirurgiczny. Wstrzykiwanie tłuszczu pod skórę przyśrodkową może przynieść podobne rezultaty jak zabiegi chirurgiczne, przy minimalnym czasie przestoju i niewielkiej liczbie skutków ubocznych. Chociaż rezultaty tych zabiegów nie są tak dramatyczne, jak w przypadku procedury chirurgicznej, mogą one zapewnić natychmiastowy i naturalny wygląd. Ponadto zabiegi niechirurgiczne mogą mieć minimalny wpływ na zdrowie pacjenta.

Chociaż zabiegi chirurgiczne nie zagrażają życiu, stanowią jednak ryzyko dla zdrowia. Większość mężczyzn z podwójnym podbródkiem nie czuje się skrępowana swoim wyglądem, dlatego nie odczuwa zażenowania z powodu posiadania drugiego podbródka. Aby skorygować ten problem kosmetyczny, wielu mężczyzn decyduje się na zabiegi niechirurgiczne. Jednym z takich zabiegów jest Kybella, zatwierdzony przez FDA zabieg wykorzystujący kwas deoksycholowy, który roztapia tłuszcz. Chociaż zabieg ten wiąże się z pewnym ryzykiem, większość pacjentów zgłasza minimalne lub żadne skutki uboczne.

Nowy preparat do wstrzykiwania, Kybella, obiecuje redukcję tłuszczu pod podbródkiem. Jest to metoda nieinwazyjna i wiąże się z minimalnym ryzykiem. Spośród wszystkich tych zabiegów Kybella jest pierwszym, który został zatwierdzony przez FDA. Wstrzykiwanie preparatu Kybella w okolicę podprogową u mężczyzn może również pomóc w zmniejszeniu wyglądu podwójnego podbródka. Ponadto procedura ta zapewnia natychmiastowe rezultaty.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *