Przyczyny powstawania podwójnego podbródka

Ćwiczenia na podwójny podbródek

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, dlaczego masz podwójny podbródek, nie jesteś sam. Ta powszechna przypadłość jest spowodowana przez warstwę tłuszczu podbródkowego znajdującą się pod podbródkiem. Jeśli nie zostanie ona odpowiednio usunięta, nadmiar tłuszczu może powodować zmarszczki, a nawet efekt bąbelków. A ponieważ zbyt duża ilość tłuszczu nigdy nie jest dobrym znakiem, ważne jest, aby zrozumieć przyczyny tego stanu.

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym medycynaestetycznalublin.pl

Otyłość

Być może słyszeliście, że otyłość jest częstą przyczyną powstawania podwójnego podbródka. Ale niekoniecznie tak jest. Osoby o dowolnym wzroście mogą gromadzić tłuszcz pod podbródkiem z wielu powodów. Jedną z najczęstszych jest posiadanie większej niż zwykle klatki piersiowej, która może dodać kilka kilogramów w sposób niezauważalny. A jeśli nie ćwiczysz regularnie, mięśnie szyi i podbródka mogą stać się słabe, co może skutkować widoczną warstwą dodatkowego tłuszczu wokół podbródka.

Rozmiar podwójnego podbródka można zminimalizować dzięki ćwiczeniom i diecie. Pomocne może być wstrzykiwanie kawy lub zielonej herbaty w okolice podbródka i szyi, a także spożywanie dużej ilości owoców i warzyw. Żucie gumy również może pomóc w ujędrnieniu skóry na podbródku. Aby zmniejszyć widoczność tłuszczu pod podbródkiem, można także stosować miejscowe preparaty, takie jak liposukcja lub CoolSculpting.

Jeśli masz nadwagę, jesteś w grupie ryzyka wystąpienia podwójnego podbródka ze względu na wskaźnik masy ciała. Utrata wagi nie spowoduje całkowitego usunięcia podwójnego podbródka, ale może znacznie zmniejszyć wielkość dekoltu. Aby określić swoją idealną wagę, należy skorzystać z parametrów wskaźnika masy ciała. Jeśli mieścisz się w przedziale od 25 do 29,9, oznacza to, że masz nadwagę, natomiast osoby z BMI powyżej 29,9 zalicza się do różnych stadiów otyłości.

Inne czynniki, które mogą mieć wpływ na wielkość podwójnego podbródka, to wiek, genetyka i masa ciała. Jeśli masz niedowagę, możesz podjąć starania, aby schudnąć. Unikaj przetworzonej żywności, rafinowanych ziaren, smażonych potraw i nadmiaru cukru, które mogą przyczyniać się do powstawania podwójnego podbródka. Kontroluj porcje. Duże porcje mogą sprawić, że nawet najzdrowsza dieta będzie wyglądała źle.

Genetyka

Posiadanie podwójnego podbródka może być dziedziczne. Możliwe, że masz dodatkową warstwę tłuszczu pod podbródkiem z powodu genów występujących w Twojej rodzinie. Ta dodatkowa warstwa nazywana jest tłuszczem podżuchwowym. Z wiekiem nasza skóra traci elastyczność, a okolice podbródka i szyi są szczególnie podatne na obwisłą skórę. Zła postawa ciała może również powodować utratę elastyczności skóry w tych okolicach.

Chociaż naukowcy nie zidentyfikowali jeszcze sekwencji genetycznych odpowiedzialnych za pulchniejszą okolicę podbródka, istnieją dowody na to, że podwójny podbródek jest dziedziczny. Prawdopodobieństwo wystąpienia tej przypadłości jest większe u osób, które ją mają, niż u osób, które jej nie mają. Niektórzy ludzie mogą uniknąć rozwoju tego problemu, jeśli mają pewne warianty genetyczne. Genetyka odgrywa dużą rolę w powstawaniu podwójnego podbródka. Genetyka może również wpływać na rozmieszczenie komórek tłuszczowych, które mogą powodować powstawanie podbródka.

Chociaż genetyka może być głównym czynnikiem powodującym powstawanie podwójnego podbródka, proces starzenia się i nadwaga również mogą odgrywać pewną rolę. Genetycznie uwarunkowany podwójny podbródek pojawia się zwykle pod koniec trzydziestego roku życia, ale może pojawić się wcześniej. Jeśli masz skłonność do powstawania podwójnego podbródka, powinieneś skonsultować się z lekarzem, aby ustalić przyczyny tego stanu i sposoby jego leczenia. W zależności od przyczyny powstawania podwójnego podbródka można zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej, a nawet masę ciała.

Najlepszym sposobem na zmniejszenie ilości tłuszczu na podbródku jest poprawa nawyków żywieniowych i ćwiczeń fizycznych. Ćwiczenia i dieta to najskuteczniejsze sposoby walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale tłuszcz na podbródku i szyi może być szczególnie uporczywy. Można poddać się zabiegom iniekcyjnym, takim jak Kybella, w których wykorzystuje się kwas żółciowy – kwas deoksycholowy, aby pomóc w rozbiciu tłuszczu i jego usunięciu. Te zabiegi mogą nie być odpowiednie dla Ciebie, ale mogą poprawić Twój ogólny stan zdrowia.

Wiek

Podwójny podbródek to częsty problem kosmetyczny. Do powstania tego problemu mogą przyczynić się czynniki genetyczne i nadwaga. Tłuszcz pod podbródkiem może się zwijać lub tworzyć podgardle. Jeśli masz podwójny podbródek, powinieneś podjąć kroki w celu skorygowania tego problemu. Jeśli jednak podbródek zawsze zwisa, a Ty nie chcesz poddawać się zabiegowi chirurgicznemu, możesz zrobić kilka rzeczy, aby temu zapobiec.

Dieta odgrywa kluczową rolę w zmniejszaniu widoczności podwójnego podbródka. Zdrowsze odżywianie się i ograniczenie spożywania słodzonych i smażonych potraw może pomóc w zmniejszeniu widoczności podbródka. Szukaj także produktów nawilżających z wyciągami botanicznymi i witaminami. Produkty te pomogą ujędrnić skórę i przywrócić jej młodzieńczy wygląd. Warto również rozważyć przyjmowanie suplementów zawierających witaminę C, zieloną herbatę i kolagen.

Nieinwazyjna procedura zwana mezoterapią jest rozwiązaniem dla osób z podwójnym podbródkiem. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu niewielkich ilości środka rozpuszczającego tłuszcz. Kwas deoksycholowy, znany również jako Kybella, został zatwierdzony przez FDA do rozbijania komórek tłuszczowych i ich rozpuszczania. Zabiegi trwają zazwyczaj od jednego do czterech miesięcy, ale mogą wystąpić przejściowe zasinienia i obrzęki. Jednak w większości przypadków po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności.

Innym rozwiązaniem problemu podwójnego podbródka jest botoks. Botox to zastrzyk, który wygładza drobne linie i zmarszczki. Jest on często podawany do mięśni szyi i linii żuchwy w celu zmniejszenia widoczności podwójnego podbródka. Inne niechirurgiczne metody obejmują podniesienie skóry w okolicy szyi i pobudzenie produkcji kolagenu. Zabieg można wybrać w zależności od celów i pożądanych rezultatów.

Niedelikatność skóry

Podwójny podbródek jest spowodowany zwiotczeniem skóry. Ta luźna skóra jest szczególnie widoczna w okolicach szyi i podbródka, przez co osoby szczupłe wydają się cięższe. Problem ten może być związany z uporczywą tkanką tłuszczową lub wiotkością skóry. Czynnikiem jest także wiek oraz ekspozycja na słońce. Aby poprawić wygląd podbródka, należy zająć się przyczynami wiotkości skóry.

Proces starzenia się skóry może powodować utratę jej elastyczności, co prowadzi do zwiotczenia rysów twarzy. Proces ten może być przyspieszony przez wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych, a także przez niewłaściwy styl życia. Na szczęście istnieją sposoby zwalczania oznak zwiotczenia skóry i pozbycia się podwójnego podbródka bez operacji. Kluczem do tego jest prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie odpowiedniej diety.

Jeśli przyczyną podwójnego podbródka jest wiotkość skóry, można zdecydować się na mało inwazyjną metodę leczenia zwaną mezoterapią. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu w skórę drobnych zastrzyków zawierających związki rozpuszczające tłuszcz. Jeden z zatwierdzonych przez FDA leków do wstrzykiwania, kwas deoksycholowy, może pomóc organizmowi we wchłonięciu tłuszczu. Zabieg ten wymaga aż 20 zastrzyków, a dla uzyskania pożądanego efektu konieczne może być przeprowadzenie sześciu zabiegów. Jeśli obawiasz się skutków ubocznych zastrzyków, możesz skonsultować się z dermatologiem lub chirurgiem plastycznym specjalizującym się w zabiegach kosmetycznych twarzy.

Czynnikiem sprzyjającym są uwarunkowania genetyczne, a także duża masa ciała. Z wiekiem nasze ciała tracą elastyczność, co prowadzi do powstawania podwójnego podbródka. Zwiotczenie skóry jest również związane z wiekiem i uwarunkowaniami genetycznymi. Zła postawa ciała powoduje obwisłość skóry. Połączenie tych czynników może powodować powstawanie podwójnego podbródka. Przyczyna tego problemu jest jednak złożona.

Powtarzające się pochylanie głowy

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawyki związane z pochylaniem głowy mają negatywny wpływ na ich zdrowie. Powtarzające się pochylanie się powoduje zanik mięśni szyi i obrzmienie okolicy podprogowej. Ponadto nawyk ten prowadzi do nieproporcjonalnie dużego zatrzymywania wody w obrębie twarzy. Powtarzające się pochylające się głowy mogą również prowadzić do powstawania podwójnego podbródka.

Dobre wieści są takie, że podwójnemu podbródkowi można zapobiec dzięki odrobinie ćwiczeń i zdrowej diecie. Choć nie ma jednego sposobu na zapobieganie powstawaniu podwójnego podbródka, już dziś możesz podjąć działania, by poprawić tę przypadłość. Utrzymywanie prawidłowej postawy ciała może również pomóc w zapobieganiu wielu innym problemom zdrowotnym. Bardzo ważne jest, aby podczas pracy, czytania lub zabawy stać prosto. Upewnij się też, że krzesło jest wygodne i że używasz właściwych mięśni do podtrzymywania głowy i szyi.

Najlepszym sposobem skorygowania nachyleń jest wykonywanie ćwiczeń szyi. Ćwiczenia szyi pomagają spalić tkankę tłuszczową w obrębie twarzy i szyi. Powtarzaj te ćwiczenia przez kilka dni, skupiając się na głowie i szyi. Dbając o prawidłową formę, zmniejszysz widoczność podwójnego podbródka. Ćwiczenia najlepiej zlecić profesjonaliście. Ćwiczenia należy rozpocząć od rozgrzania mięśni i mięśni podbródka. Staraj się wykonywać je okrężnymi ruchami zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnie odwróć ruchy, aby wyeliminować nadmiar zatrzymywanej wody.

Regularne ćwiczenia są również niezbędne, aby wspomóc mięśnie szyi i podbródka. Najlepsze dla podbródka są ćwiczenia platysmy, ponieważ wzmacniają one głębokie mięśnie szyi i poprawiają postawę. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy wykonywać te ćwiczenia regularnie. Oprócz ćwiczeń powinnaś stosować zdrową dietę i odpoczywać, a Twoje ciało będzie Ci wdzięczne!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *