Mezoterapia kontra operacja w celu zmniejszenia podwójnego podbródka

Mezoterapia kontra operacja w celu zmniejszenia podwójnego podbródka

Podwójny podbródek może być wynikiem choroby. Jeśli nie ustępuje, może być oznaką poważniejszego problemu medycznego. Dobrą wiadomością jest to, że można pozbyć się tego problemu za pomocą mało inwazyjnych procedur. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o mezoterapii i chirurgii. Poniżej wymieniono korzyści i ryzyko związane z każdą z tych metod. Zanim zdecydujesz się na którąś z tych procedur, przedyskutuj swoje możliwości z lekarzem.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z medimax.org.pl

Podwójny podbródek może być oznaką poważnych schorzeń

Podwójny podbródek może być wynikiem przyrostu masy ciała, osłabienia linii żuchwy lub uwarunkowań genetycznych. Może być również spowodowany niewielkim zwiększeniem ilości tłuszczu lub elastyczności skóry. U niektórych osób z niską zawartością tkanki tłuszczowej podwójny podbródek może być wynikiem uwarunkowań genetycznych. Jeśli podwójny podbródek nie jest wynikiem schorzenia, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza.

Aby zmniejszyć podwójny podbródek, należy usiąść w wygodnej pozycji. Odchyl głowę do tyłu, a następnie przyciśnij dolną szczękę do przodu, trzymając usta zamknięte. Utrzymaj tę pozycję przez 15 sekund, a następnie rozluźnij się. Powtarzaj tę czynność kilka razy dziennie. Dostępne są również ćwiczenia zmniejszające podwójny podbródek. Można także spróbować zastosować ćwiczenia polegające na wciąganiu powietrza do ust i robieniu przy tym miny rybki.

Nadmiar tłuszczu jest główną przyczyną powstawania podwójnego podbródka. Dodatkowe pokłady tłuszczu pod podbródkiem są często wynikiem osłabienia mięśni szyi i podbródka. Otyłość, palenie papierosów lub niewłaściwa dieta mogą powodować odkładanie się nadmiaru tłuszczu w tych miejscach. Ostatecznie może to być przyczyną powstawania podwójnego podbródka. Jednak niektóre przypadki są objawem poważnych schorzeń, które wymagają leczenia.

Zabiegi dermatologii estetycznej mogą zwalczać uporczywe komórki tłuszczowe i sprawić, że okolica ta będzie wyglądała jędrniej i młodziej. Może być konieczne zastosowanie produktu ujędrniającego szyję, który zawiera kolagen i witaminę C. Produkty te skutecznie zmniejszają widoczność podwójnego podbródka i szyi, ale nie są w stanie wyleczyć podwójnego podbródka. U niektórych pacjentów mogą występować schorzenia, które wymagają operacji. Lekarz będzie musiał przeprowadzić diagnostykę w celu ustalenia przyczyny.

Jeśli podwójny podbródek jest wynikiem nadmiaru tkanki tłuszczowej, zalecana jest ocena lekarska. Przepełnienie tkanki podskórnej jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania podwójnego podbródka. Mimo że nie istnieje żadna konkretna choroba, która powoduje powstawanie podwójnego podbródka, może on znacząco zmienić Twój wygląd. Podwójny podbródek może sprawić, że będziesz wyglądać starzej lub ciężej niż w rzeczywistości. Jeśli czujesz się niepewnie ze względu na swój wygląd, zasięgnij porady lekarza.

Istnieje wiele różnych problemów medycznych, które mogą powodować powstawanie podwójnego podbródka. Jeśli podwójny podbródek jest wynikiem nadwagi lub nadmiaru tkanki tłuszczowej, należy jak najszybciej zwrócić się do lekarza. Aby uniknąć powikłań, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarskiej. Pamiętaj też, aby upewnić się, że nie masz żadnych innych schorzeń w tej okolicy. Przyczyną podwójnego podbródka może być poważny stan chorobowy.

Głównymi przyczynami powstawania podwójnego podbródka mogą być waga i nieprawidłowa postawa ciała, ale także genetyka i wiek. Genetyka może prowadzić do powstawania dodatkowych złogów tłuszczu pod podbródkiem i na szyi. Może to również wynikać z braku aktywności fizycznej. Genetyka również może odgrywać pewną rolę. Jeśli w Twojej rodzinie występowały przypadki odkładania się dodatkowego tłuszczu lub słabej elastyczności skóry, możesz być do tego predysponowany. Pomimo tych zagrożeń istnieje kilka sposobów na zminimalizowanie podwójnego podbródka.

Mezoterapia

Jeśli jesteś niezadowolona z wyglądu swojego podwójnego podbródka, możesz rozważyć poddanie się zabiegowi mezoterapii. Procedura ta polega na wstrzykiwaniu w okolice szyi kolagenu, syntetycznego kwasu deoksycholowego i aminokwasów. Działanie tej procedury polega na rozbijaniu ścian komórek tłuszczowych, tak aby organizm nie mógł ich dłużej wchłaniać. Tłuszcz jest przekształcany w odpady, a następnie usuwany przez organizm, co prowadzi do zmniejszenia podwójnego podbródka.

Zabieg ten jest uważany za alternatywę dla tradycyjnego zabiegu chirurgicznego u osób niezadowolonych z wyglądu podwójnego podbródka. Chociaż w wielu krajach zabieg ten jest stosowany od 20 lat, odnotowano kilka poważnych skutków ubocznych, takich jak krwawienie, siniaki, a nawet miejscowa martwica. Chociaż przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny ani leków z grupy NLPZ, należy powstrzymać się od jedzenia lub picia czegokolwiek, co zwiększa ryzyko krwawienia lub powstawania siniaków. Proces ten może również prowadzić do powstania trwałych blizn i innych powikłań.

Zabieg jest szybki, trwa od 30 minut do godziny. Polega na wstrzykiwaniu środków farmaceutycznych w obszar tłuszczu pod brodą w celu spowodowania rozpuszczenia komórek tłuszczowych. Procedura jest odpowiednia dla osób o normalnym BMI, które są niezadowolone z wyglądu podwójnego podbródka. Pacjenci mogą poddać się mezoterapii podwójnego podbródka z pomocą Kybella, leku zatwierdzonego przez FDA, który pomaga pacjentom pozbyć się podwójnego podbródka. Pacjenci mogą potrzebować kilku zabiegów, ale kolejne są szybkie i bezbolesne.

Zabieg mezoterapii na podwójny podbródek to kolejna skuteczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej. Chociaż nie ma zatwierdzonego przez FDA sposobu leczenia mezoterapią, jest to bezpieczna, mało inwazyjna procedura, która nie wymaga znieczulenia ogólnego i ma krótszy czas przestoju niż liposukcja. Można również zrezygnować z bolesnych pooperacyjnych ubrań uciskowych. Procedura obejmuje wiele zastrzyków w tym samym obszarze. Może powodować niewielki dyskomfort, ale nie pozostawia blizn.

Mezoterapia podwójnego podbródka to niechirurgiczny zabieg, który jest ukierunkowany na komórki tłuszczowe znajdujące się pod podbródkiem. Procedura jest mało inwazyjną opcją, która jest idealna dla osób z umiarkowanym lub poważnym problemem podwójnego podbródka. Pacjenci powinni wybrać doświadczonego lekarza, który przeprowadzi zabieg. Zabieg można wykonać w Sculpt CosMedics w Brooklynie. Zabieg ten poprawia wygląd twarzy i zmienia kształt szyi.

Jeśli masz dość patrzenia na swój podwójny podbródek, świetnym rozwiązaniem jest zabieg mezoterapii. To niechirurgiczne rozwiązanie kosmetyczne obejmuje liczne zastrzyki z roztworu zawierającego zatwierdzone przez FDA leki, witaminy i minerały. Zastrzyki są podawane do środkowej warstwy tłuszczu pod skórą, aby zwiększyć jej atrakcyjność i jędrność. Roztwór stosowany w zabiegach mezoterapii może również poprawić krążenie, zwiększyć nawilżenie i ujędrnić skórę.

Chirurgia

Chociaż dieta i ćwiczenia fizyczne pozostają najlepszymi sposobami na wyeliminowanie nadmiaru tłuszczu, podbródek i okolice szyi to uporczywy tłuszcz. W celu redukcji tego tłuszczu Centrum Rejuva oferuje Kybellę, lek do wstrzykiwania zawierający kwas deoksycholowy. Substancja ta wspomaga wchłanianie tłuszczu oraz jest bezpieczna i skuteczna dla wielu pacjentów. Kybella jest skuteczna w zmniejszaniu rozmiaru tłuszczu podprogowego, ale nie jest zalecana u pacjentów z nadmiernie luźną skórą.

Na szczęście w ciągu ostatnich kilku lat zabiegi chirurgiczne związane z podwójnym podbródkiem stały się coraz bardziej popularne. Pacjenci mogą obecnie wybierać spośród wielu różnych procedur, które mogą nadać im bardziej opływowy wygląd i bardziej zdefiniowany podbródek. Zabieg może nawet skorygować asymetrię twarzy lub szyi. Niektórzy pacjenci widzą optymalne rezultaty już po jednym zabiegu, podczas gdy inni mogą wymagać kilku wizyt. Liposukcja jest uważana za najmniej inwazyjną opcję, ponieważ wymaga jedynie niewielkiego nacięcia i może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Operacja podwójnego podbródka polega na usunięciu zwiotczałej skóry i tłuszczu pod podbródkiem. Zazwyczaj chirurg wykonuje lifting szyi. Zabieg ten poprawia wygląd poziomych pasm wzdłuż szyi poprzez napinanie mięśni i skóry. W zależności od stopnia zwiotczenia skóry i tkanki tłuszczowej zabieg może obejmować także liposukcję w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu na szyi.

Tłuszcz podskórny jest główną przyczyną powstawania podwójnego podbródka. Chociaż przyrost masy ciała często wiąże się z powstawaniem podwójnego podbródka, może on być również spowodowany genetyką lub luźną skórą z wiekiem. W takim przypadku można wykonać niewielki lifting szyi w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu, napięcia mięśni leżących u podstawy oraz ponownego określenia linii żuchwy. W rezultacie uzyskuje się bardziej zdefiniowany i gładki kontur oraz poprawę wyglądu cery.

Chociaż zabieg chirurgiczny jest stosunkowo niewielki, może powodować pewien ból i obrzęk. U niektórych pacjentów występują siniaki, przebarwienia i obrzęk w okolicy szyi i podbródka. Jednak większość pacjentów jest w stanie wrócić do swoich zwykłych zajęć w ciągu tygodnia. Chirurg i personel udzielą szczegółowych instrukcji w zależności od rodzaju zabiegu i procesu rekonwalescencji. Pacjenci powinni natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia znacznego bólu lub drenażu w okolicy miejsca nacięcia.

Podniesienie szyi może być wykonane u pacjentów, którzy chcą zlikwidować podwójny podbródek za pomocą niechirurgicznej procedury. Chirurg usunie nadmiar skóry z szyi i napnie mięśnie wokół podbródka. Liposukcja może być wykonywana jednocześnie z liftingiem szyi. Obie procedury wymagają znieczulenia miejscowego i okresu rekonwalescencji trwającego od dwóch do czterech tygodni. Przez tydzień po zabiegu pacjenci powinni uprawiać umiarkowaną aktywność fizyczną. Zabieg ten może również poprawić ogólną samoocenę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *