Czy chiński Cupping usuwa drugi podbródek?

Jaki makijaż wybrać, aby zamaskować drugi podbródek

Istnieje kilka efektów ubocznych chińskiego cuppingu, w tym pojawienie się nieatrakcyjnych śladów po cuppingu i senność. Chociaż wiele osób cieszy się z efektów tego zabiegu, istnieje również pewne ryzyko związane z tą procedurą. Ponadto, nieprzeszkoleni praktycy mogą używać niehigienicznego sprzętu, co może powodować stany zapalne. W tym artykule omówimy skutki uboczne chińskiego cuppingu i ryzyko związane z nieprzeszkolonymi praktykami.

Niewyszkoleni praktycy mogą powodować nieestetyczne ślady po stosowaniu metody kubkowej

Istnieje kilka różnych schorzeń, w przypadku których metoda ta może być skuteczna. Według Sympozjum Cuppingu Hejamah w Syrii, wiele różnych schorzeń może odnieść korzyść z zastosowania tej metody. Jednakże, jeśli nie jest ono wykonywane przez odpowiednio przeszkolonego terapeutę, może prowadzić do powstania nieestetycznych śladów. To, czy w danym schorzeniu można zastosować metodę cuppingu, czy też nie, to już inna sprawa.

Jeśli kiedykolwiek byłaś ofiarą stosowania metody cuppingu, wiesz, że może ona pozostawić nieestetyczne ślady. Wiele świeżo upieczonych matek wychodzi w miejsca publiczne z dzieckiem przypiętym do wózka, nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństw związanych z niekorzystnymi warunkami pogodowymi. W rezultacie często zostawiają swoje dzieci w wózkach, gdzie są one narażone na sinienie z powodu okropnych warunków. Nieszczęściem jest to, że nie zdają sobie sprawy z tego niebezpieczeństwa.

Praktyka stosowania metody cuppingu ma długą historię. Ludzie stosują ją na całym świecie od czasów prehistorycznych. Do XX wieku była nawet częścią głównego nurtu medycyny w Europie, gdzie pozostała jako praktyka alternatywna lub ludowa. Obecnie jest praktykowana przez mieszkańców basenu Morza Śródziemnego i Europy Wschodniej. Chociaż w Stanach Zjednoczonych zakazano stosowania metody cuppingu, praktyka ta przetrwała i można ją znaleźć w domach wielu ludzi z różnych krajów.

Nieprzeszkoleni praktycy mogą powodować senność i wyczerpanie

Istnieją pewne środki ostrożności, które należy podjąć, poddając się zabiegom z wykorzystaniem metody cuppingu. Po pierwsze, należy mieć świadomość, że ciało każdego człowieka w różny sposób reaguje na zabieg. Jeśli nie jesteś pewien, co robić po zabiegu, zadzwoń do licencjonowanego terapeuty i zapytaj o właściwą opiekę po zabiegu. Ważne jest, aby unikać korzystania z usług nieprzeszkolonych terapeutów, ponieważ ich zabiegi mogą powodować senność i wyczerpanie.

Pacjenci powyżej 60 roku życia powinni być pod ścisłą kontrolą, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Pacjenci zwykle tolerują jeden zabieg, a sesja raz lub dwa razy w tygodniu jest bezpieczna. Nie zaleca się jednak stosowania metody krwawienia. Starsi pacjenci powinni być traktowani z większą ostrożnością, ponieważ ich skóra ma zmniejszoną zawartość tłuszczu i często jest wychudzona. Osoby nieprzeszkolone w stosowaniu metody cuppingu powinny unikać krwawienia podczas zabiegów.

Pomimo związanego z tym ryzyka, terapia kubeczkowa jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia wielu chorób przewlekłych i urazów. Jest również skuteczna w zwalczaniu objawów wypadania macicy, rwy kulszowej i skrzywienia kręgosłupa. Celebryci i gwiazdy sportu często pokazują ślady po zabiegach z wykorzystaniem terapii kubkowej. Możemy o tym także przeczytać na serwisie WajSport. Technika ta doczekała się wielu różnych nazw, w tym „vacuum cupping” i terapia dekompresji mięśniowo-powięziowej. Tradycyjne zestawy do cuppingu wykonane są z rogów bawoła wodnego. Obecnie proces ten jest powszechnie wykonywany za pomocą bambusowych lub plastikowych kubków.

Kubki chińskie sprzyjają powstawaniu jałowych stanów zapalnych

Istnieje wiele korzyści płynących ze stosowania kubków chińskich, takich jak zwiększone krążenie krwi, poprawa funkcjonowania układu limfatycznego i odmłodzenie skóry. Najwcześniejsze wzmianki o stosowaniu tej metody sięgają starożytnego Egiptu. Chociaż historia tej praktyki jest zupełnie inna niż w przypadku body cuppingu, jej zasady są podobne. Pierwszy zabieg, akupunktura, powoduje jałowy stan zapalny, a drugi, drugi podbródek, jest zwykle wykonywany w ciągu pięciu sesji.

Chociaż stosowanie metody cuppingu chińskiego może zwiększyć wchłanianie produktów, nie jest pozbawione ryzyka. Może wystąpić zasinienie, ale zwykle ustępuje ono w ciągu jednego dnia. Procedura może również powodować tymczasowe podrażnienie lub niewielkie zaczerwienienie skóry. Nie jest to zabieg wykonywany w nagłych wypadkach. Większość pacjentów zgłasza niewielkie zaczerwienienia lub siniaki, które jednak szybko ustępują. Akupunkturzystę specjalizującego się w masażu twarzy można także znaleźć w Internecie, wyszukując go w swojej okolicy.

Efekty uboczne stosowania chińskiego cuppingu

Akupresura może powodować różne efekty uboczne, w tym chrapanie i zmniejszenie bólu. Akupresura na drugim podżebrzu jest najczęściej stosowana w przypadku bólów głowy i ogólnego złego samopoczucia, którego objawami mogą być zawroty głowy, chroniczne zmęczenie i sztywność ramion. Uważa się, że terapia ta ma wpływ na układ nerwowy i jest szczególnie skuteczna w przypadku chorób spowodowanych brakiem przepływu krwi i słabym krążeniem. Istnieją również inne skutki uboczne stosowania terapii kopułkowej na drugi podbródek, takie jak zmniejszenie apetytu, nasilenie chrapania i bezsenność. Jednak pomimo tych powszechnych efektów ubocznych, żadna teoria nie jest w stanie wyjaśnić ogólnych efektów tej terapii.

Akupunktura nie jest lekiem na wszystko. Należy mieć świadomość, że potrzeba od pięciu do dziesięciu sesji, aby w pełni odczuć korzyści płynące z terapii kubkowej. Najlepiej stosować ją do leczenia dolegliwości przewlekłych i emocjonalnych, a nie długotrwałych problemów fizycznych. W przypadku większości osób wystarcza jeden kurs leczenia, choć jeśli masz mniej niż 16 lat, możesz skonsultować się z lekarzem w sprawie krótszego harmonogramu leczenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *