Czy laseroterapia eliminuje drugi podbródek?

Czy laseroterapia eliminuje drugi podbródek?

Czy terapia laserowa eliminuje drugi podbródek? to częste pytanie w branży chirurgii kosmetycznej. Chociaż nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, większość pacjentów zgłasza pozytywne rezultaty po poddaniu się kilku zabiegom. Terapia laserem na podczerwień, CoolSculpting, Kybella i SculpSure to trzy najpopularniejsze metody leczenia podwójnego podbródka. Ale którą z nich powinieneś wybrać? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o każdym z tych zabiegów.

Terapia laserem na podczerwień

Terapia laserem na podczerwień to jedna z opcji eliminacji drugiego podbródka. Jest to stosunkowo bezbolesna procedura, która wykorzystuje niski poziom światła do niszczenia komórek tłuszczowych. Efekty zabiegu są widoczne w postaci zmian grubości, elastyczności i napięcia skóry. Zabieg ten jest zwykle wykonywany przez dermatologa przy użyciu ręcznego systemu. Zabieg nie powoduje bólu i może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych.

CoolSculpting to kolejna nieinwazyjna procedura, która pozwala wyeliminować drugi podbródek. Przystawka CoolMini to mniejszy aplikator, który zapewnia takie same korzyści jak CoolSculpting, ale w bardziej efektywny sposób. Jest to idealne rozwiązanie dla obszarów, w których tradycyjna chirurgia może być zbyt inwazyjna. CoolSculpting niszczy komórki tłuszczowe poprzez ich zamrożenie. Zamrożone komórki są w naturalny sposób wydalane z organizmu. Jednak zanim ostateczne rezultaty będą widoczne, procedura ta może potrwać do pięciu miesięcy.

CoolSculpting

Chociaż zabiegi laserowe, takie jak CoolSculpting, mogą być bolesne, można spodziewać się bardzo niewielkiego dyskomfortu. Podczas zabiegu może być odczuwalne lekkie odrętwienie, które jednak powinno szybko ustąpić i można od razu wrócić do normalnych zajęć. Zabieg jest bezpieczny i został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wiąże się z przestojami. Pacjenci nie powinni spodziewać się znacznego bólu po zabiegu, choć wrażliwość na zimno może powodować pewne obolałości. Po zdrętwieniu obszaru poddawanego zabiegowi ból powinien ustąpić po upływie jednego do dwóch tygodni.

Chociaż nie ma dostępnych procedur chirurgicznych pozwalających na całkowite usunięcie drugiego podbródka, zabieg może pomóc w redukcji złogów tłuszczu i przywróceniu konturu policzków. U większości osób wyeliminowanie drugiego podbródka wymaga zazwyczaj jednej lub dwóch sesji. CoolSculpting jest skuteczny w przypadku wielu pacjentów i może przynieść widoczne rezultaty w ciągu jednego do dwóch zabiegów. Jest to doskonała opcja dla zapracowanych profesjonalistów, osób wykonujących wymagającą pracę oraz osób posiadających rodzinę.

Kybella

Kybella to roztwór do wstrzykiwania składający się z kwasu deoksycholowego, który naturalnie występuje w organizmie. Substancja ta pomaga w rozbijaniu komórek tłuszczowych. Zastrzyk jest podawany w wybrane miejsca pod podbródkiem. Ponieważ roztwór powoli rozbija komórki tłuszczowe, są one eliminowane przez organizm w sposób naturalny w ciągu kilku miesięcy. W tym czasie można zaobserwować widoczną poprawę sylwetki. Aby dowiedzieć się więcej, można umówić się na konsultację online lub skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Przed poddaniem się laserowej terapii Kybella należy skonsultować się z lekarzem. Powinieneś być zdrowy i wolny od wszelkich schorzeń, które mogłyby uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu. Osoby z zaburzeniami pracy tarczycy, obrzękiem gruczołów limfatycznych na szyi i zaburzeniami krwawienia powinny poinformować o tym lekarza przed zabiegiem. Osoby, które przeszły inne operacje lub przyjmują leki na tarczycę, również powinny unikać zabiegu Kybella.

SculpSure

SculpSure terapia laserowa to przełomowy zabieg redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to pierwszy zabieg tego rodzaju i został wynaleziony przez JUVA Skin & Laser Center. Wykorzystuje on energię lasera do namierzania i niszczenia komórek tłuszczowych. Odpady komórkowe wytwarzane przez zniszczone komórki tłuszczowe są następnie w naturalny sposób usuwane z organizmu przez układ limfatyczny. Cała procedura może być przeprowadzona w ciągu zaledwie dwóch sesji, ale większość pacjentów uważa, że potrzebuje dwóch lub więcej sesji.

W terapii laserowej SculpSure wykorzystuje się unikalny aplikator, który celuje w tłuszcz podprogowy. Jest on zaprojektowany tak, aby celować w ten konkretny tłuszcz i poprawić wygląd skóry. W ciągu zaledwie 25 minut można wyeliminować do 24% tłuszczu na podbródku. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga przestojów. Rezultaty są widoczne w ciągu czterech do sześciu tygodni. Optymalne rezultaty można zaobserwować po dwunastu tygodniach. W celu uzyskania optymalnych rezultatów zabiegi SculpSure należy łączyć z odpowiednim odżywianiem i ćwiczeniami fizycznymi.

Strawberry Lift

Jeśli od dłuższego czasu zmagasz się z problemem podwójnego podbródka, być może szukasz niechirurgicznej metody leczenia. Jedną z niechirurgicznych opcji jest zabieg laserowy SculpSure. Ten innowacyjny zabieg laserowy celuje w komórki tłuszczowe w określonym obszarze, aby wyeliminować uporczywą tkankę tłuszczową pod podbródkiem. W ciągu zaledwie 25 minut SculpSure celuje w komórki tłuszczowe, nie uszkadzając otaczającej je skóry. Procedura ta jest bardzo skuteczna, ale większość pacjentów potrzebuje kilku sesji, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Istnieje wiele dostępnych nieinwazyjnych metod leczenia, w tym zabiegi laserowe, które pozwalają zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Pacjenci z genetycznie uwarunkowanym tłuszczem podbródkowym również mogą odnieść korzyści z leczenia laserowego. Ponadto zabieg ten nie wymaga operacji ani stosowania silnych środków przeciwbólowych. Dzięki temu jest to doskonały wybór dla osób, które chcą wyglądać młodziej i pewniej. Jednak nie każdy jest dobrym kandydatem do leczenia laserowego. Przed zdecydowaniem się na zabieg laserowy należy skonsultować się z lekarzem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *