Jak leczyć podwójny podbródek

Jak leczyć podwójny podbródek

Odpowiedź na pytanie: „Jak leczyć podwójny podbródek” może Cię zaskoczyć. Na szczęście istnieje kilka różnych metod leczenia tego schorzenia. Wśród nich są wypełniacze skórne, liposukcja, Kybella i mezoterapia. Dowiedz się więcej o tych procedurach poniżej i wybierz najlepszą dla siebie. Możesz też zmienić styl życia i poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Oto niektóre z dostępnych opcji:

Wypełniacze skórne

Dla niektórych pacjentów lifting dolnej części twarzy/szyi jest najlepszym sposobem na trwałe wyeliminowanie podwójnego podbródka. Podczas tego zabiegu usuwany jest nadmiar skóry, a dolna część twarzy jest napinana. Zabieg ten, znany również jako „weekendowy lifting szyi”, jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i wymaga 10-14-dniowego okresu rekonwalescencji. Procedura ta jest idealna dla pacjentów, którzy chcą trwale pozbyć się podwójnego podbródka i są zaniepokojeni wyglądem nadmiaru skóry. Osoby, które chcą się uwolnić od obwisłej skóry, powinny wybrać doświadczonego lekarza, który ma doświadczenie w chirurgii kosmetycznej.

Wymrażanie tłuszczu to szybka i mało inwazyjna procedura, która może wyeliminować podwójny podbródek. Podczas każdej sesji zabiegowej pacjenci otrzymują zazwyczaj od 20 do 50 zastrzyków pod podbródek. Liczba wstrzyknięć zależy od wielkości obszaru i pożądanego profilu. Konieczne mogą być dodatkowe zabiegi. Już pierwsza sesja może zlikwidować podwójny podbródek i przywrócić młodzieńcze kontury tego obszaru.

Do niechirurgicznych metod leczenia podwójnego podbródka należy Kybella, wypełniacz skórny zatwierdzony przez FDA do leczenia tkanki tłuszczowej w okolicy przyśrodkowej. W tym roztworze do wstrzykiwania wykorzystuje się kwas deoksycholowy, syntetyczny odpowiednik substancji występującej w organizmie, do rozbijania tłuszczu i przywracania konturu linii żuchwy. Zabieg Kybella trwa około 15 minut i ma minimalne skutki uboczne. W przeciwieństwie do innych procedur, Kybella jest doskonałym wyborem dla wielu pacjentów i jest dostępna w różnych cenach i z różną dostępnością.

Najczęściej stosowanymi wypełniaczami skórnymi w leczeniu podwójnego podbródka są zatwierdzone przez FDA preparaty Kybella(r) i Sculptra(r). Oba te preparaty są wstrzykiwane i mogą powodować efekt liftingu podbródka. Aktywnym składnikiem preparatu Kybella jest syntetyczny kwas deoksycholowy, który rozbija komórki tłuszczowe i wypłukuje je z organizmu po upływie od czterech do sześciu tygodni. Ogólnie rzecz biorąc, rezultaty są widoczne po czterech do sześciu tygodniach od zabiegu, a pełność zmniejsza się w ciągu sześciu do dwunastu miesięcy.

Liposukcja

Podwójny podbródek to problem kosmetyczny, który sprawia, że twarz wygląda starzej i mniej atrakcyjnie. Tłuszcz znajdujący się pod podbródkiem, czyli wypełnienie podbródka, może rozciągać skórę i powodować opadanie linii żuchwy. Liposukcja może skutecznie usunąć ten nadmiar tłuszczu i nadać kontur szczęce i szyi. Pacjenci z wypełnieniem podbródkowym mogą cieszyć się natychmiastowymi rezultatami liposukcji. Zabieg może wymagać kilkudniowego okresu rekonwalescencji, ale rezultaty będą trwałe, o ile pacjent będzie utrzymywał stałą wagę.

Po zabiegu liposukcji podwójnego podbródka pacjent przez kilka dni po zabiegu będzie nosił specjalną opaskę na szyję. Po zabiegu pozostanie także tymczasowa blizna na podbródku. Rezultaty są jednak trwałe i powinny utrzymywać się przez wiele lat. Przez pierwszy tydzień po zabiegu pacjenci mogą spodziewać się niewielkiego obrzęku i zasinień, które znikną po tygodniu lub dwóch. Po zabiegu pacjenci powinni postępować zgodnie z zaleceniami chirurga dotyczącymi opieki pooperacyjnej. Lekarze RealSelf zalecają zwolnienie z pracy na trzy do pięciu dni i noszenie w nocy odzieży uciskowej na podbródek przez pierwszy tydzień i przez co najmniej kolejny tydzień.

U osób o szczupłej budowie ciała również może wystąpić podwójny podbródek. Ich niezdolność do ćwiczeń fizycznych może powodować powstawanie nadmiaru tłuszczu w tym obszarze, ale również genetyka może przyczynić się do gromadzenia tłuszczu pod podbródkiem. Liposukcja jest jednym z najlepszych sposobów redukcji złogów tłuszczu pod podbródkiem, natomiast Kybella jest alternatywą niechirurgiczną. Zabieg ten można również łączyć z innymi zabiegami kosmetycznymi w celu wyeliminowania zmarszczek mimicznych i przywrócenia objętości twarzy.

Kybella

Istnieje wiele różnych opcji walki z tłuszczem podbródkowym, w tym Kybella do leczenia podwójnego podbródka. Chociaż preparat KYBELLA jest stosowany głównie do zwalczania złogów tłuszczu pod podbródkiem, jest on czasami łączony z liftingiem szyi w celu poprawy ogólnej estetyki szyi. Podniesienie szyi poprzez naciągnięcie skóry może poprawić wygląd dolnej części podbródka, a w rezultacie nadać jej bardziej młodzieńczy wygląd.

Osoby z umiarkowaną lub znaczną ilością tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka mogą być kandydatami do tego zabiegu, który celuje w komórki tłuszczowe znajdujące się bezpośrednio pod podbródkiem. Kybella to zatwierdzony przez FDA preparat do wstrzykiwania, który może redukować tłuszcz podprogowy bez operacji chirurgicznej i bez przestojów. Z czasem zabieg niszczy komórki tłuszczowe, zmniejszając widoczność podwójnego podbródka i nadając konturom twarzy bardziej wyrazisty kształt. Procedura jest prosta, nie wymaga przestojów i może być wykonana w trakcie jednej sesji.

Pacjent może być kandydatem do zastosowania preparatu Kybella w leczeniu podwójnego podbródka, w zależności od historii choroby i stopnia nasilenia dolegliwości. Idealny kandydat jest zdrowy, ma wagę zbliżoną do idealnej i nie cierpi na żadne alergie ani schorzenia. Pacjent z nadwagą lub otyłością, u którego występują duże złogi tłuszczu, może nie być idealnym kandydatem. Jednak pacjent, który chce zminimalizować wygląd swojego podwójnego podbródka, może zastosować Kybellę, aby trwale wyleczyć ten problem.

Zabieg z użyciem preparatu Kybella trwa zazwyczaj około piętnastu do trzydziestu minut. Lekarz zastosuje miejscowy środek znieczulający na danym obszarze, a następnie wstrzyknie preparat pod podbródek w celu zniszczenia komórek tłuszczowych. Komórki tłuszczowe będą obumierać powoli, a w ciągu kilku miesięcy organizm będzie je usuwał. Pojedynczy zabieg z użyciem preparatu Kybella może znacznie poprawić wygląd szyi. Jednak, jak w przypadku wszystkich procedur, istnieje ryzyko i skutki uboczne, które należy dokładnie rozważyć.

Mezoterapia

Przed poddaniem się mezoterapii na podwójny podbródek należy wiedzieć, czego można się spodziewać. Procedura rozpocznie się od zdezynfekowania skóry pod podbródkiem i podzielenia jej na części. Podczas jednej sesji zabiegowej przeciętny pacjent otrzyma od 20 do 50 zastrzyków pod podbródek. Liczba wstrzyknięć zależy od ilości tkanki tłuszczowej i pożądanego profilu. Po pierwszym zabiegu lekarz przeprowadzi w razie potrzeby dodatkowe zabiegi. Zabiegi te będą obejmować wprowadzenie mikrofilamentów kolagenu, aminokwasów i minerałów.

Proces ten obejmuje wiele sesji. Każdy zabieg trwa od dziesięciu do piętnastu minut. Jeśli jesteś zdrowym kandydatem, pierwsza sesja będzie skuteczna w osiągnięciu oczekiwanych rezultatów. Po jej zakończeniu zauważysz wyraźne zmniejszenie rozmiaru podwójnego podbródka. Ponadto nastąpi również odmłodzenie wyglądu szyi i twarzy. Zabieg został opracowany w 1952 r. przez francuskiego lekarza Michela Pistora. Podczas zabiegu roztwór tłuszczu jest wydzielany z naskórka i usuwany przez mocz. Mimo że jest to zabieg inwazyjny, jest również bezpieczny, a lekarz może przepisać leki z grupy NLPZ lub aspirynę, aby zapobiec krwawieniu lub powstawaniu siniaków.

Innym skutecznym sposobem leczenia podwójnego podbródka jest Kybella. Ten zabieg do wstrzykiwania wykorzystuje kwas deoksycholowy, naturalnie występującą cząsteczkę, która rozbija komórki tłuszczowe. FDA zatwierdziła Kybellę jako zatwierdzony sposób leczenia podwójnego podbródka. Rezultaty są widoczne po 4-6 tygodniach i zwykle wymagają serii zastrzyków. W niektórych przypadkach może być konieczne przeprowadzenie więcej niż jednego zabiegu, aby całkowicie pozbyć się podwójnego podbródka.

Chirurgia

Liposukcja w przypadku zabiegu podwójnego podbródka usuwa nadmiar tłuszczu z okolicy podbródka. Zabieg jest długotrwały, więc komórki tłuszczowe nie odrastają. Może ona także poprawić wygląd szyi i twarzy. Procedura ta zwiększa pewność siebie pacjenta. Procedura wymaga 4 sesji w okresie od czterech do pięciu miesięcy. Większość pacjentów wraca do pracy lub normalnych zajęć w ciągu tygodnia. Po zabiegu często występują siniaki i obrzęk. Nacięcia mogą pozostać przez kilka miesięcy. Pacjent będzie musiał dbać o dreny, które znajdują się w miejscu, gdzie wykonywany jest zabieg.

Liposukcja może usunąć tłuszcz z okolic szyi i podbródka, ale nie jest idealna dla pacjentów z dużymi pokładami tłuszczu. Zabieg ten nie jest również zalecany dla matek karmiących i kobiet w ciąży. Pacjenci mogą również doświadczyć komplikacji, w tym znieczulenia, krwawienia i bólu. Ponadto na efekty liposukcji trzeba czekać miesiącami. Ten rodzaj zabiegu powinien być wykonywany wyłącznie po konsultacji z lekarzem i omówieniu ryzyka i korzyści związanych z zabiegiem przed podjęciem decyzji o jego przeprowadzeniu.

Oprócz konsultacji, pacjenci powinni znać swoją anatomię przed poddaniem się operacji usunięcia podwójnego podbródka. Powinni także wiedzieć o wszelkich dolegliwościach zdrowotnych dotyczących obszaru szyi, w tym o przebytych chorobach twarzy lub skóry, wcześniejszych zabiegach kosmetycznych, problemach z krwawieniem lub przyjmowanych obecnie lekach. Operacja podwójnego podbródka to poważna decyzja. Będziesz musiał zmierzyć się z zabiegiem chirurgicznym, który może pozostawić na stałe zniekształconą twarz.

Liposukcja w przypadku podwójnego podbródka jest mniej inwazyjną alternatywą dla zabiegu chirurgicznego. Zabieg, którego celem jest wyłącznie tkanka tłuszczowa, a nie zmiana kształtu skóry, jest skuteczny w redukcji podwójnego podbródka. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg może trwać od jednej do dwóch godzin. W zależności od wielkości i ilości tkanki tłuszczowej, zabieg ten nie jest uważany za inwazyjny. Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *