Niedoczynność tarczycy i drugi podbródek, co musisz wiedzieć

Niedoczynność tarczycy i drugi podbródek, co musisz wiedzieć

Istnieje wiele objawów niedoczynności tarczycy, a drugi podbródek może być tego oznaką. Dowiedz się więcej o objawach, diagnozie i leczeniu, aby poprawić jakość swojego życia. Po postawieniu diagnozy możesz rozpocząć leczenie i cieszyć się drugim podbródkiem, który jest równie atrakcyjny jak pierwszy. Leczenie nie jest jednak pozbawione ryzyka, dlatego ważne jest, abyś poznał ryzyko i korzyści wynikające z różnych dostępnych metod leczenia.

Objawy

Istnieje wiele objawów niedoczynności tarczycy. Objawy obejmują nadmierne wyczerpanie i przyrost masy ciała. Mogą także wystąpić skurcze mięśni i trudności z budzeniem się. Może również wystąpić niepokój i trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi osobami. Cykl miesiączkowy może być zmieniony lub nieregularny. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc lekarską. Lekarz może przepisać hormonalne tabletki zastępcze, aby poprawić funkcjonowanie tarczycy.

Oprócz obwisłej szyi, częstym objawem niedoczynności tarczycy jest podwójny podbródek. W przypadku niedoczynności tarczycy skóra pod kością szczękową może zwiotczeć i wypełnić się tłuszczem. Wątroba normalnie przetwarza odpady znajdujące się w organizmie, dlatego niedoczynność tarczycy może prowadzić do niedoczynności gruczołu tarczowego, która powoduje wiotczenie i wybrzuszanie się skóry.

U osób z niedoczynnością tarczycy obserwuje się także przyrost masy ciała i zwiększenie wskaźnika masy ciała. Niedoczynność tarczycy może także powodować opuchliznę twarzy i nadmierną masę brzucha. Niektóre badania sugerują także związek między zaburzeniami czynności tarczycy a reumatoidalnym zapaleniem stawów, czyli formą bolesnego zapalenia stawów. Chociaż objawy niedoczynności tarczycy mogą być trudne do leczenia, właściwa opieka medyczna pomoże Ci żyć pełnią życia.

W niektórych przypadkach niedoczynność tarczycy powoduje wytwarzanie niewystarczającej ilości hormonów tarczycy. Niedoczynność tarczycy może prowadzić do wola, czyli obrzęku szyi. Innym schorzeniem powodującym powstawanie drugiego podbródka jest zespół Cushinga. Zespół Cushinga jest rzadszą odmianą niedoczynności tarczycy i charakteryzuje się wysokim poziomem tkanki tłuszczowej w okolicy szyi. Do innych objawów należą problemy z nerkami i zatokami. Objawy niedoczynności tarczycy i drugiego podbródka są często mylone z depresją u starszych kobiet.

Kolejnym częstym objawem nadczynności tarczycy są wybrzuszone oczy. Chociaż zmiany te są stopniowe, inni zauważają wybrzuszenia jako pierwsi. Do innych objawów skrajnych zaburzeń czynności tarczycy należą wyrośla na szyi. Te narośla nazywane są guzkami tarczycy. Guzki tarczycy to obrzęknięte gruczoły. W tym stanie istnieje ryzyko wystąpienia drugiego podbródka, ale nie zawsze jest ono obecne.

Diagnoza

Gruczoły tarczycy wytwarzają hormony, takie jak hormon tarczycy, które utrzymują organizm w zdrowiu. Gdy tarczyca jest niedoczynna, wytwarza zbyt mało hormonu tarczycy i spowalnia ważne funkcje organizmu. Na niedoczynność tarczycy cierpi około pięć na sto osób w USA. Jedną z ekstremalnych postaci niedoczynności tarczycy jest obrzęk śluzakowaty. U niektórych pacjentów występuje przejściowa niedoczynność tarczycy, ale stan ten może być spowodowany zapaleniem gruczołu tarczowego.

Jeśli doświadczasz takich objawów, możesz mieć niedoczynność tarczycy. Niedoczynność tarczycy powoduje niskie stężenie hormonu tarczycy T4. Do prawidłowego funkcjonowania organizm potrzebuje pewnej ilości jodu. Tarczyca z niskim poziomem wydzielania jodu jest niedoczynna i może pojawić się drugi podbródek. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów należy skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Drugie badanie krwi w celu sprawdzenia poziomu hormonów tarczycy potwierdzi rozpoznanie niedoczynności tarczycy.

Innym objawem niedoczynności tarczycy jest nagły przyrost masy ciała. Skóra pod kośćmi szczęki może zwiotczeć i wypełnić się tłuszczem. Niedoczynność tarczycy może prowadzić do obrzęku gruczołów limfatycznych, powodując powstawanie podwójnego podbródka. Szyja i żuchwa mogą również stać się obrzmiałe i obwisłe. W takiej sytuacji lekarz zaleci leczenie niedoczynności tarczycy i wykonanie drugiego podbródka.

U osób z niedoczynnością tarczycy opuchlizna pod brodą może być objawem głębszego problemu zdrowotnego. Choroba ta wpływa na tarczycę i układ limfatyczny organizmu, który jest odpowiedzialny za przetwarzanie odpadów. Gruczoły w okolicy szyi i żuchwy nie działają prawidłowo, co przyczynia się do powstawania wiszących podgardli.

Leczenie

Podwójny podbródek jest jednym z powszechnych objawów niedoczynności tarczycy. Choroba ta często powoduje przybieranie na wadze, a jej leczenie polega na poddaniu się zabiegowi o nazwie SculpSure. Zabieg ten wykorzystuje laser o długości fali 1060 nm do niszczenia komórek tłuszczowych znajdujących się pod skórą. Zabieg trwa tylko 25 minut i nie wymaga żadnych przestojów. Osoby mogą usunąć podwójny podbródek bez konieczności poddawania się zabiegowi chirurgicznemu.

Niedoczynność tarczycy jest wynikiem niedoczynności gruczołów tarczycy, co prowadzi do spowolnienia funkcji wielu narządów w organizmie. Drugi podbródek może być także skutkiem obwisłej skóry poniżej kości szczęki. Drugi podbródek może być również wynikiem obecności tkanki tłuszczowej i obwisłej skóry pod kością szczęki. Osłabiona tarczyca powoduje obrzęk gruczołów limfatycznych.

Podwójny podbródek może być także spowodowany chorobą podstawową. U osób z nadwagą prawdopodobieństwo wystąpienia drugiego podbródka jest większe niż u osób zdrowych. Ze względu na ciężar, jaki spoczywa na podbródku, gruczoły nie są w stanie prawidłowo odprowadzać wody, co powoduje, że skóra jest obwisła i wydaje się pełniejsza. W niektórych przypadkach u osób z drugim podbródkiem może wystąpić infekcja gruczołów tłuszczowych lub ich zapalenie.

Chociaż nie można pozbyć się podwójnego podbródka za pomocą ćwiczeń, można go uzyskać, poddając się mezoterapii. Ta małoinwazyjna procedura polega na wstrzykiwaniu w ten obszar niewielkich ilości środków rozpuszczających tłuszcz. Kybella, roztwór do wstrzykiwania, jest zatwierdzony przez FDA i pomaga organizmowi wchłaniać tłuszcz. W zależności od wieku i umiejscowienia drugiego podbródka może być konieczne wykonanie kilku zabiegów.

Jeśli powiedziano Ci, że masz podwójny podbródek z powodu niedoczynności tarczycy, ważne jest, abyś zwrócił się o pomoc do lekarza. Prosty program ćwiczeń lub plan dietetyczny mogą pomóc w zmniejszeniu rozmiaru podwójnego podbródka, ale lekarz może zasugerować bardziej agresywne leczenie. Jeśli masz nadwagę, leczenie będzie wymagało zajęcia się problemem leżącym u jej podstaw. Leczenie niedoczynności tarczycy i drugiego podbródka może obejmować korygowanie stanu zapalnego ślinianek i zaburzeń równowagi hormonalnej tarczycy.

Zapobieganie

Zaburzenia czynności tarczycy mogą powodować wiele różnych objawów. Na przykład, może prowadzić do nadmiernego zmęczenia. Innym częstym objawem są trudności z obudzeniem się lub utrzymaniem snu. Do innych objawów należą depresja i utrzymujące się uczucie smutku. U niektórych osób występują częste wypróżnienia. U jeszcze innych pojawia się drugi podbródek. Jeśli uważasz, że cierpisz na jedno z tych schorzeń, zbadaj czynność tarczycy. Leczenie będzie zależeć od dokładnej przyczyny dolegliwości, ale prawidłowe funkcjonowanie tarczycy może przynieść ulgę.

Chociaż hormony są odpowiedzialne za niektóre z naszych najważniejszych funkcji, mogą również prowadzić do nieprzyjemnych objawów, w tym podwójnego podbródka. Niedoczynność tarczycy jest jedną z najczęstszych medycznych przyczyn powstawania podwójnego podbródka. Może ona wpływać na przyrost masy ciała w całym organizmie, ale może również prowadzić do opuchlizny pod podbródkiem. W rzeczywistości ten stan chorobowy może powodować przyrost masy ciała na całym ciele, w tym na szyi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *